«Освітянська скриня» продовжує відкривати таланти Тернопілля!

У справжнє свято слова перетворилася чергова презентація літературного альманаху педагогів Тернопілля «Освітянська скриня».

Тернопільська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України зібрала авторів сьомого випуску альманаху на святкову імпрезу з нагоди презентації різножанрових творчих доробків понад 50 майстрів поетичного Слова, оскільки й надалі розвиває започаткований ще у 2003 році унікальний мистецький проект.

Символічно, що презентація творчого доробку педагогів відбулася у дні, коли Україна відзначала День гідності та Свободи, у дні п’ятої річниці Революції Гідності. Адже українські освітяни ніколи не залишалися осторонь будь-яких суспільних викликів. У важкий для держави час вони не забувають про свою головну революційну зброю – слово і творчість. Щоденними добрими справами педагоги нашого краю возвеличують свою країну, множать її здобутки, вражають шляхетністю й нестримною любов’ю до життя. А ще чимало з них просто зачаровують своїм поетичним даром.

У вітальному слові голова обласної організації Профспілки Людмила Мокей зазначила: «У нинішньому альманасі ми віддаємо шану усім тим героям, котрі віддали своє життя за Україну та за її майбутнє». Звертаючись до авторів, вона відмітила, що кожен з них відгукнувся трепетно й сердечно у своєму вірші – присвяті на трагічні події, які відбувалися на київському Майдані. «Тож давайте усі разом сьогодні заглянемо у нашу «скриню» та дістанемо з неї ваші «скарби-поезії», котрі не тільки пронизані болем, але й щирою вірою у світле щасливе майбутнє України» - закликала голова обласної організації.

Учасників заходу тепло привітала начальник управління освіти і науки Тернопільської ОДА Ольга Хома. «У вогні Майдану загартовувалася єдність українців, знаходила своє підтвердження їхня воля до змін. Тому сьогодні кожен з нас своєю працею і творчістю – педагогічною й поетичною, продовжує справу творення щасливого майбутнього нашої держави», – наголосила Ольга Зіновіївна.

На запрошення обласної організації у презентації також взяли участь заступник директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Ольга Когут та керівники місцевих органів управління освітою.

У залі панували незабутні емоції, приємні хвилювання. Поетичними рядками та чудовими піснями освітяни зворушено та лагідно вплітали любов сердець і тепло душі у віночок прослави України.

Творчі колективи відділу гуманітарної освіти та виховання Тернопільського національного економічного університету стали пісенно-музичною окрасою представлення «Освітянської скрині», подарувавши пісні ліричного та патріотичного звучання.

Прекрасно провели захід ведучі Юрій Дзюла та Ольга Гуцалюк.

Вільний мікрофон, який працював у другій частині заходу, і біля якого почергово читали свої вірші численні автори літературного альманаху, головний редактор «Освітянської скрині», член НСПУ Володимир Барна назвав «поетичним водограєм».

Особливо лагідно звучали пісні на слова Йосипа Мартинюка у виконанні Юрія Маковинського (співавторів альманаху).

Під час творчої зустрічі патріотизм і гідність, духовність і  натхнення наповнили кожне серце, кожну душу. Щире поетичне слово змусило усіх замислитися про найдорожче – МИР і ЖИТТЯ заради нього.

Тернопільська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори