Університет і Мінцифра: використання Цифрограму при працевлаштуванні студентів

КНУ імені Тараса Шевченка підтримує ініціативу Міністерства цифрової трансформації України (у рамках меморандуму про співпрацю) про використання результатів тесту Цифрограму при працевлаштуванні як додаткової переваги.

За інформацією Мінцифри, Цифрограм – це національний тест на цифрову грамотність для громадян, що містить 90 запитань. Після складання тесту кожен отримує сертифікат, де  вказується загальний рівень цифрової грамотності та кількість балів за кожною зі сфер компетентностей базових знань та навичок із цифрової грамотності:

  • Основи комп'ютерної грамотності.

  • Інформаційна та медіаграмотність. 

  • Вміння працювати з даними.

  • Створення цифрового контенту.

  • Комунікація і взаємодія в цифровому суспільстві.

  • Безпека в цифровому середовищі.

  • Розв'язання технічних проблем. 

  • Навчання впродовж життя у цифровому суспільстві.

Національний тест на цифрову грамотність втілений за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Платформа Дія.Цифрова освіта розроблена за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва й реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge.

Сертифікат Цифрограму враховується на таких платформах з працевлаштування: https://ua.jooble.org/, https://rabota.ua/, https://www.work.ua/.

Детальніше про методологію створення Цифрограму:

у тесті використовуються технології стандартизованого тестування. Закладено критеріально-орієнтований тип вимірювання. Регламентовано процедуру проведення тестування, уніфіковано інструкції, а також засоби реєстрації результатів, їхньої обробки та збереження. За основу даного інструменту було взято Рамку цифрових компетентностей для громадян України, яку, за результатами досліджень у відповідній сфері, було створено українськими експертами на основі європейської концептуально-еталонної Рамки цифрових компетентностей для громадян ЄС (DigComp 2.1.).

Після складання тесту кожен учасник тестування отримує електронний сертифікат, який засвідчує загальний рівень цифрової грамотності, загальну кількість набраних балів, а також кількість балів у кожній сфері компетентностей. Враховуючи комплексність тесту, експерти розглядають даний варіант як пілотну версію, яка буде надалі вдосконалюватися.

Пройти тест Цифрограм 

 

За матеріалами Центру інноваційного розвитку КНУ імені Тараса Шевченка

Схожі публікації


Догори