Студенти Волинського університету виготовляють сонячні панелі для військових

У Луцьку студенти Волинського національного університету імені Лесі Українки виготовляють сонячні панелі, які здатні заряджати до чотирьох пристроїв одночасно, і передають їх військовим. 

Про це повідомляє Відділ інформаційної політики Волинського національного університету.

«Під час спілкування з нашими бійцями ми почули проблеми – на блокпостах і місцях угрупування нема стаціонарних джерел живлення, а можливість використовувати щоразу дизельні генератори не завжди є. Тому вирішили долучитися до розв’язання цієї проблеми. Почали проєктування та виготовлення автономних модулів зарядки поуербанків, смартфонів, планшетів та іншої техніки з використанням сонячних панелей», – розповів професор кафедри експериментальної фізики, інформаційних та освітніх технологій Олександр Мартинюк.

Йдеться про власноруч зроблені сонячні панелі, які здатні заряджати до чотирьох пристроїв одночасно. Деякі складові приладів купували, а деякі – виготовляли на своєму 3D-принтері.

Такі пристрої дозволять солдатам підзаряджати свої ґаджети впродовж усього світлового дня, адже навіть у приміщенні прилад показує високу продуктивність.

В університеті зазначають, що стартували зі створення п’яти модулів, бо саме така потреба була озвучена. Але насправді потрібно значно більше, тому далі виготовлятимуть залежно від кількості замовлень від українських бійців.


За матеріалами – 

сайту Волинського національного університету імені Лесі Українки

Схожі публікації


Догори