Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини з регіонів > Юліан Бек: « Хотів би, щоб до доби додалися ще хоч 12 годин»

Юліан Бек: « Хотів би, щоб до доби додалися ще хоч 12 годин»


18 липня 2022

Така «пересічна» мрія голови профкому працівників Львівського національного університету ім Івана Франка Юліана Богуславовича Бека. Цьогоріч він відзначає прекрасний ювілей – 45-річчя уродин. Попри такі мрії випускникові 21-ї львівської школи, а опісля – Франкового університету, нині доцентові кафедри цивільного права цього престижного вишу, кандидатові юридичних наук, як пересвідчуємося, вдалося на життєвому шляху чимало. 

Чому син інженерів – і батько Богуслав Вальтерович, і мама трудилися у сфері легкої промисловості – обрав юриспруденцію? У дитинстві займався спортом і мріяв, каже, обрати професії екстремальні, - пожежник, поліцейський... Зійшлося, не без інтелігентного впливу родини, на юриспруденції. Вступати на цей престижний факультет міг собі дозволити, закінчивши школу із золотою медаллю.

До профлідерства йшов, працюючи спочатку юрисконсультом, а згодом - заступником голови первинної профспілкової організації працівників Університету. Колеги, вочевидь, спостерегли і  віддали належне його схильності в будь яку хвилину допомогти ближньому. Мене приємно вразило його вболівання за те, щоб обов’язково написати добре слово і відзначити його заступниць, інших членів і працівників профкому, його бажання влаштувати їм свято. Втім, коли брала  інтерв’ю, застала п. Юліана за кермом авто. Літо у розпалі - займався у ці важкі воєнні часи влаштуванням відпочинку спілчанам: мають базу відпочинку «Карпати» на Закарпатті, доводиться займатися  ще й актуальними непростими справами у час війни, що стосуються не лише своїх спілчан.

Як сім’я – дружина і 14-літня донька – миряться з постійною зайнятістю голови родини?  Вочевидь, самі з  такої ж когорти, тим паче, що дружина – лікар-кардіолог. А це професія, яка майже не передбачає вихідних.

Щастя Юліана Богуславовича в тому, що займається улюбленою справою, маючи  нагоду поєднувати головну і громадську професії.

Він був ініціатором та організатором багатьох поважних обласних, Міжнародних та  Всеукраїнських профспілкових заходів – обраний членом Центрального Комітету Профспілки працівників освіти і науки України. Найбільше, каже, гордиться тим, що 200-річчя створення Профспілок в Україні відзначали саме в їх Університеті. Вдалося провести неординарні дискусії, історичні та соціальні дослідження, навести і зміцнити контакти з колегами в Україні і за кордоном. Юліан Бек зі своїми колегами-науковцями займалися дослідженням  нюансів трудового законодавства на користь людини праці, розширення і вдосконалення правового поля профспілок. Однак, саме в цьому ракурсі його сентенція несподівана: « Я, – стверджує, – романтик за характером, поважаючи Закон, дуже сподіваюся на рівень свідомості людей, без якого й закони, які б прекрасні не були, належно не спрацюють».

Юліан Бек у громадській сфері виокремлює роботу профспілкового комітету упродовж карантину. Профспілка здійснювала фінансову підтримку медичних установ, які приймали пацієнтів з COVID-19, проводила виплати коштів працівникам, що перебували у зоні ризику (понад 100 тис. грн), долучалися до придбання антисептичних засобів для підрозділів Університету, здійснювали інформаційну та правову підтримку працівників в умовах карантину. Цей досвід пригодився й тепер, у час воєнного стану в державі. 

Так, розслаблятися профлідерові Франкового університету вже давненько не доводиться. Про 12 годин до доби ми вже сказали. А ще він мріє про мир на рідній землі, щасливе майбуття доньки та її ровесників. А ми, його колеги, друзі, працівники обласної організації освітянської профспілки та редакції, вітаємо пана Юліана з високою профспілковою нагородою – «Заслужений працівник профспілки працівників освіти і науки України», гарним «молодим» особистим ювілеєм, який передбачає для такої активної особистості широкі шляхи росту й вдосконалення. Тож здоров’я Вам і наснаги, Юліане Богуславовичу, на благо родини й ближніх.

Ольга Лобарчук, Львів 

Фото: пресцентр Львівського національного університету імені Івана Франка


Повернутися