В Україні працює понад 18 тисяч інклюзивних класів

Нині в Україні інклюзивне навчання організовано у майже 43% шкіл, працює понад 18 тисяч інклюзивних класів. За останні десять років інклюзія суттєво проникла в українські школи. Для порівняння, п’ять років тому в інклюзивних класах навчалось вдесятеро менше дітей, ніж зараз.

6 січня Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами.

Зазначений розподіл забезпечить належний навчальний процес та навчання осіб із особливими освітніми потребами. Загалом Уряд розподілив 304,6 млн гривень.

Для розподілу та використання субвенції на 2023 рік на рівні громад буде застосовано чинний на сьогодні механізм: облдержадміністрації здійснюють розподіл субвенції між обласним бюджетом та бюджетами територіальних громад пропорційно кількості осіб з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту у відповідних закладах освіти.

Водночас, варто зауважити, що станом на 1 грудня 2022 року залишки зазначеної субвенції на рахунках місцевих бюджетів складали 373 млн гривень.

 За матеріалами – Децентралізація

Схожі публікації


Догори