Українська – мова єднання й перемоги!

Міжнародний день рідної мови в Україні відзначають 22 роки поспіль. Започаткували день у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

Мова має значення, особливо зараз! Мова – це та рушійна сила, яка об’єднала українців і весь світ та веде до перемоги України. Підтримувати культурне розмаїття, захищати мови корінних народів, утверджувати українську мову як державну, посилювати обороноздатність держави – наше спільне завдання 

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, вітаючи українців з цим днем цьогоріч підкреслив, що Міжнародний день рідної мови – свято, яке нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.

«Українці це знову виборюють зі зброєю в руках. За українську мову, національну ідентичність та право бути господарями на своїй землі гинуть кращі сини та доньки країни. 

Росія, як і попередніми століттями, знищує українські книги, культурні надбання, полює на патріотичних відчайдухів, котрі на окупованих територіях продовжують боротися проти намагань агресора відтворити на одвічно українських землях совєтську територію з піонерськими маршами, радянськими піснями та агітплакатами. 

Ми солідарні у підтримці кримських татар, чия мова, мовби українська, зазнає утисків і репресій з боку російських окупантів в українському Криму», – наголосив Уповноважений із захисту державної мови. 

Нехай і надалі передається із покоління в покоління наша рідна мова, наповнюється та вдосконалюється. 

Зберігайте рідну мову, бережіть її, спілкуйтеся, адже українська – мова переможців! 

З Міжнародним днем рідної мови!

 

«Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України»

Стаття 10 Конституції УкраїниСхожі публікації


Догори