НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» відзначає своє 125-річчя з дня заснування

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – наукове-технологічне серце Києва й усієї України, 31 серпня 2023 року відзначив своє 125-річчя з дня заснування. 

За цей час провідний технічний виш виростив не одну генерацію професіоналів у різних сферах, а це понад 380 тисяч фахівців і більш як 70 тисяч із них – уже в часи незалежності України. Університет також дав світові видатних вчених, якими щиро пишається наша країна, і їх імена відомі далеко за її межами.

Урочистість розпочалася із виконання Державного Гімну та хвилини мовчання на честь тих, хто віддав життя за незалежність України.

Серед гостей, які прийшли відзначити ювілей разом із трудовим колективом, були Перший віцеспікер Верховної Ради України Олександр Корнієнко, Командувач Об’єднаних сил Збройних сил України Сергій Наєв, президент НАПН України Василь Кремень, заступник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький, заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Чабанюк, голова Київської міської організації Профспілки Олександр Яцунь, народні депутати, почесні гості, ректори, випускники, представники освітянської та наукової спільноти.

Ректор НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Михайло Згуровський у своєму слові тезово зупинився на основних етапах становлення вишу, його провідної ролі у державотворенні країни та поступу української науки та освіти. 

«Наш навчальний заклад давно вже відомий не лише в Україні, а й за її межами. Ми працюємо над укріпленням науково-технічного потенціалу держави, готуємо кадри для наукових досліджень в різних галузях. Наші наукові розробки отримали визнання та застосування в багатьох сферах», – зауважив Михайло Згуровський. 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко відзначив, що КПІ має достойне місце серед вищих навчальних закладів країни. 

«Третину свого життя я провів в КПІ ім. Ігоря Сікорського – зростав там і навчався. Жодної секунди не жалкував про обраний шлях. Сьогодні мав честь особисто привітати університет з його 125-річчям!

Пам’ятаємо всіх представників великої політехнічної родини, які вже не з нами та стали Героями, боронячи нашу Україну. Завдяки їм ми стаємо ближче до перемоги й можемо продовжувати робити для цього все. А всім студентам та викладач бажаю продовжувати працювати й робити під нашим гаслом: «Разом знаємо більше, ніж поодинці» – зазначив перший заступник Голови ВРУ Олександр Корнієнко.

Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв від імені найвищого військового командування привітав колектив та студентство з ювілеєм КПІ і відзначив внесок університету в оборону країни та підготовку висококваліфікованих фахівців. 

Слова-вітання від імені Голови Профспілки Георгія Труханова ректору Михайлу Згуровському та усьому колективу КПІ було передано заступницею Голови Ольгою Чабанюк зі словами побажань і надалі примножувати славні традиції рідного університету та нових звершень в ім’я української освіти.

Далі відзначення продовжилося в інститутах та на факультетах, де проходили збори й заходи в колективах, структурних підрозділах, зустрічі з випускниками та стейкхолдерами.

Схожі публікації


Догори