Великдень – це завжди перемога добра, світла та радості

Сьогодні українці відзначають Великдень — це найбільше свято християнського календаря. Воно вважається найсвітлішим, найважливішим святом весни й пов’язують його з Воскресінням Христовим, яке розкриває радість перемоги Божого Сина над смертю й вічним забуттям. 

У Воскресінні християни вбачають підтвердження життя після смерті, що і є основним змістом святкування. Українці ретельно готуються до цього дня, адже нині символізує загальне відродження й оновлення, надію на перемогу й мирне життя. 

У цей світлий день віряни йдуть до церкви, за можливістю – на всеношну службу, де освячують паски, фарбовані яйця (крашанки, писанки), м'ясо та інші частування, які потім стоятимуть на святковому столі.

На Великдень заведено вітати одне одного фразою «Христос Воскрес!», на яку відповідають «Воістину Воскрес!».

Далі вся родина збирається за святковим столом і обов'язково «міряється силою» у майстерності розбивання крашанок. Той, чия крашанка розіб'є всі інші, вважається найсильнішим. Крім варених яєць, на святковому столі обов'язково стоїть холодець, домашні ковбаси, а також паска – солодкий обрядовий хліб з родзинками.

Що не можна робити у Великдень

Великдень – це велике свято, а тому забороняє займатися важкою фізичною працею і поратися на городі.

Також не варто проводити генеральне прибирання в оселі. І цікавого – не можна ходити похмурим, сумувати, лаятися чи лихословити.

Якщо у світле Свято Христового Воскресіння у вас попросили милостиню, в жодному разі не відмовляйте. Інакше на вас цілий рік чекатимуть невдачі.

 

Від щирого серця вітаємо спілчан зі Світлим Великоднем! 

Нехай небо над вами буде спокійним, віра – непохитною, а в домі завжди панує добробут та злагода.Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори