Із 9 квітня розпочинається Cтрасний тиждень – останній тиждень Великого посту

Із 9 квітня розпочинається Cтрасний тиждень – останній тиждень Великого постуЗ понеділка, 9 квітня, у християн східної традиції почався Страсний тиждень – в пам'ять про останні дні земного життя, страждання і смерть на хресті Ісуса Христа.

Протягом Страсного тижня віряни дотримуються найстрогішого посту і приділяють відвіданню храмів і молитві ще більше часу, ніж у всі дні Великого посту. Це час безпосередньої підготовки до головного церковного свята – світлого Христового Воскресіння (Великодня).

Особливо важливими вважаються останні дні перед Великоднем – Великі четвер, п'ятниця і субота.

У Чистий четвер віруючі згадують встановлення на Тайній вечері таїнства причащання. Господині завершують прибирання до Великодня, розпис писанок і печуть паски.

Велика п'ятниця – найскорботніший день церковного року, тому що саме у п'ятницю Ісус був розіп'ятий на Хресті. Цього дня намагалися не говорити голосно, не веселитися і мало їсти.

У Велику суботу віруючі освячують паски і яйця та іншу великодню поживу. А увечері збираються в храмах на урочисте богослужіння, щоб зустріти Воскресіння Христове.

Цьогоріч православні християни святкують Великдень 15 квітня.


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
0
9 квітня 2012
2 752

Схожі публікації


Догори