Великий піст – це, насамперед, духовне очищення

Великий піст – це, насамперед, духовне очищенняВід сьогодні, 18 березня 2013 року, у православних вірян і греко-католиків розпочинається Великий піст – найдовший з багатоденних постів, встановлених Церквою.

Утриманням від їжі і розваг протягом семи тижнів готуватимуть себе до святкування Великодня, який цього року припадає на 5 травня.

Дотримуватися правил Великого посту, духовних звичаїв та молитовного статуту чи ні – особистий вибір кожної людини. Як правило, він залежить від сили віри і бажання пройти, як моральне, так і фізичне очищення. А також змінити спосіб життя, в першу чергу, в духовному плані.

Великий піст складається із 7 пісних тижнів та двох частин – це Свята Чотиридесятниця і Страсна Седмиця.

Свята Чотиридесятниця – це перші сорок днів Великого посту. Кажуть, що перші сорок днів Великого посту людина рухається назустріч Богові.

У Страсну Седмицю – останній тиждень Великого посту – Господь іде назустріч нам. Іде через Таємну Вечерю, Голгофу з її стражданнями і, нарешті, через своє Воскресіння.

Великий піст – це набагато більше, ніж відмова від м'яса. Це, насамперед, духовне очищення.

За словами православних священиків, у Великий Піст, в першу чергу, важливо встояти перед моральними спокусами. Утримання від м’яса і непісної їжі – на другому плані. На запитання «Що не можна їсти у Великий піст?». Багато священиків відповідають: «Істи не можна один одного!».

Тож якщо ви постите, відмовляючись від їжі, але продовжуєте заздрити, лаятися, проклинати чи лиходіяти, – навряд чи від такого посту буде користь. Адже саме під час Великого Посту у кожної людини є шанс по-новому поглянути на себе, змінити життя на краще – стати добрішими, чутливішими, навчитися прощати і приділяти більше уваги рідним і близьким.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
0
18 березня 2013
3 777

Схожі публікації


Догори