Про посилення захисту прав дітей в період мобілізації

Про посилення захисту прав дітей в період мобілізації15 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 25 липня 2014 року № 1614-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення захисту прав дітей».

Внесено зміни до законів України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про військовий обов’язок і військову службу» з метою посилення захисту прав дітей в період мобілізаційної підготовки та мобілізації, в особливий період та узгодження положень названих законів із Конвенцією ООН про права дитини, Резолюцією Генеральною Асамблеї ООН № 1325, Конституцією України, Законом України «Про охорону дитинства» для врахування прав та інтересів дітей, батьки яких підпадають під дію цих законів.

Зокрема, відтепер не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років та жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 18 років.

Також звільняються від призову жінки та чоловіки, які самостійно виховують дітей віком до 18 років або на утриманні яких перебувають діти-інваліди I чи II групи, до досягнення ними 23 років.

Такі громадяни можуть бути призвані на військову службу в разі їх згоди і тільки за місцем проживання.

Крім того, жінки, які мають на утриманні дітей віком до 18 років підлягають звільненню з військової служби і в особливий період, якщо вони не висловили бажання її продовжувати. При цьому, таким військовослужбовцям-жінкам виплачуватиметься одноразова грошова допомога при звільненні зі служби.

Завантажити документ zakon-1614-zakhyst-ditey.doc [35 Kb][93] Завантажити Переглянути документ онлайн


Юридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори