День матері в Україні – 8 травня

День матері в Україні – 8 травняУ багатьох країнах світу День матері відзначають 13 травня.

В Україні – цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.

Історія свята досить проста: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.

Її старання увінчалися успіхом – в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоч по суті це – свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама – найголовніша людина для своїх дітей.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково – від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й добробуту суспільства. А щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері й батька.

Щиро вітаємо усіх мамусь із їхнім святом.

Бажаємо мирного неба, доброго здоров’я, радості й гордості за своїх дітей!  Дякуємо Вам  ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

 

0
6 травня 2016
6 026

Схожі публікації


Догори