Сьогодні світове співтовариство відзначає Всесвітній день Землі

Сьогодні світове співтовариство відзначає Всесвітній день ЗемліДень проголошений спеціальною резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 квітня 2009 року і проводиться як міжнародний захід з метою об’єднання людей планети у справі захисту довкілля.

Назва «Мати-Земля» була обрана через те, що є досить поширеною назвою для нашої планети в багатьох країнах та регіонах світу (зокрема і в українців), а ще відображає взаємозв’язок між людиною, іншими живими істотами і планетою. Земля і всі її екосистеми є нашою спільною домівкою.

Тема Дня 2016 року – «Дерева для планети».

Чому саме дерева? Дерева допомагають боротися зі змінами клімату. Вони поглинають з атмосфери надлишки вуглецю. Лише за один рік акр дорослих дерев поглинає об’єм вуглецю, що викидається звичайним автомобілем за 42 000 км. пробігу. Дерева допомагають дихати нам чистим повітрям. Вони поглинають різноманітні запахи і газоподібні забруднення (наприклад, оксиди азоту, аміак, діоксиди сірки) і затримують їхні часточки на своєму листі та корі. Дерева допомагають у протидії зменшенню біорозмаїття.

Висаджуючи певні види дерев, ми компенсуємо скорочення біорозмаїття, а також зв’язуємо між собою ареали середовища існування в різноманітних лісових масивах. А ще, дерева допомагають суспільствам у досягненні довготермінової економічної та екологічної стійкості, а також є джерелом харчування, енергії та доходу.

Вперше День Матері-Землі відзначався у Сполучених Штатах Америки в 1970 році за підтримки організації Earth Day Network. Мета цієї організації – популяризація і диверсифікація в усьому світі екологічного руху, який повинен стати найбільш дієвим інструментом у створенні здорового та стійкого середовища, розв’язання проблем зміни клімату і збереження планети для майбутніх поколінь.

До 50-ї річниці святкування Дня (а це відбудеться в 2020 році), а також у рамках теми цього року, Earth Day Network планує висадити 7,8 млрд дерев протягом п’яти років. У США день Матері-Землі надзвичайно популярний. Один із його засновників – екологічний активіст Гейлорд Нельсон, за свій внесок у становлення традиції святкування навіть отримав у 1995 році найпрестижнішу відзнаку США – «Медаль Свободи», а сенат США скасував свої засідання на 22 квітня – цього дня сенатори мають спускатися з Капітолійського пагорба на землю (у прямому значенні цього слова) і працювати на ній.

Цьогорічне святкування Дня Матері-Землі співпадає з церемонією підписання Паризької угоди щодо клімату, яка відбудеться сьогодні в Центральних установах ООН у Нью-Йорку. Угода була ухвалена всіма 196 країнами-учасницями Рамкової конвенції ООН про зміну клімату 12 грудня 2015 року в Парижі.

 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

0
22 квітня 2016
1 445

Схожі публікації


Догори