5 жовтня – Всесвітній День вчителя

5 жовтня – Всесвітній День вчителяЩорічно 5 жовтня у понад ста країнах відзначається День вчителя, який був заснований в 1994 році як Всесвітній день вчителя (World Teaches' Day).

Історичною передумовою фундації Дня вчителя стала Спеціальна міжурядова конференція щодо статусу вчителів (Special Intergovernmental Conference on the Status of Teachers), що відбулася саме 5 жовтня 1966 року в Парижі.

Всесвітній День вчителя – професійне свято всіх працівників сфери освіти, день коли провідні організації, такі як ООН, ЮНЕСКО, МОП, пропонують батькам, громадськості усієї планети Земля замислитись на хвилину про те, як змінив їхнє життя справжній учитель, якого вони пам’ятають.

Запитайте у сучасних, свідомих батьків, що вони вважають найважливішим елементом навчання своєї дитини, і ви, напевно, почуєте у відповідь – «Гарні вчителі». Адже лише під умілим керівництвом учні можуть розкритися, ефективно використовувати нові технології, нові знання, які стрімко розвиваються і стають пріоритетними в навчальному процесі.

Викладачі, вчителі, наставники займають основне місце в будь-якому процесі, спрямованому на підвищення освітнього рівня. І що було б зараз із вами, якби той учитель не зустрівся на вашому шляху, якби у нього не було стимулу і він припинив працювати вчителем?

Як не прикро, але саме така ситуація спостерігається зараз у багатьох країнах: масовий відтік вчителів, викликаний такими факторами, як скорочення бюджету, низька заробітна плата, відсутність нормальних умов роботи, пенсійні проблеми, стрес, виснаження фізичних і духовних сил…

У результаті ми є свідками кризи, викликаної браком вчительських кадрів – згідно з оцінками, до 2015 року буде потрібно в цілому 35 млн. нових вчителів початкових шкіл, майже стільки ж, скільки зараз їх нараховується в початковій освіті. Це саме стосується й України, якій потрібні не просто нові вчителі, а вчителі нової генерації.

Громадськість часто виявляє байдужість до цієї кризи, якій в цілому не приділяється достатньої уваги, помилково вважаючи, що вчителем може бути будь-яка людина, яка щось знає про дітей. Побутує думка, що можна легко знайти тих, кого можна швидко навчити професії вчителя. Проте сьогодні це далеко не так. Адже без відповідної підготовки, підтримки держави, суспільства, не можливо прийти в клас і організувати ефективне, сучасне навчання.

Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення
1
4 жовтня 2011
4 924
---

Схожі публікації


Догори