Освітяни вийшли під Парламент: відстоюють право на гідне життя

Сьогодні, 3 грудня 2020 року, Профспілка працівників освіти і науки України бере солідарну участь в акції протесту проти звуження трудових прав працівників галузі.

Профспілка працівників освіти і науки України висунула свої вимоги, що стосуються вирішення проблем у галузі освіти і науки, до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

Основною вимогою Профспілки працівників освіти й науки до влади є фінансове забезпечення освітньої галузі, зокрема, виконання норм Закону України «Про освіту» щодо забезпечення видатків на освіту в розмірі не менше ніж 7% ВВП.

Також Профспілка вимагає підвищити посадові оклади освітян із застосуванням коефіцієнта 1,5 (проект такого документу було погоджено з профспілкою раніше), а постанову Кабміну від 10 липня 2019 року № 822 відтермінували в реалізації ще на рік.

Також серед вимог є недопущення зменшення обсягів субвенції, схвалених в проекті Державного бюджету на 2021 рік в першому читанні, і забезпечення у 2021 році місцевих бюджетів освітньою субвенцією у повному розмірі.

Окрім того, профспілка вимагає запровадити обов'язкове державне страхування освітян на випадок захворювання на COVID-19 та спрямувати кошти «ковідного» фонду на фінансування потреб закладів освіти.

Учасники акції також висловити категоричний протест проти обмеження трудових прав працівників охорони здоров’я, соціальної сфери, авіабудування, металургії тощо.  

 
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори