Засідання президії ЦК Профспілки: коротко про актуальне

1 липня 2021 року у Києві відбулося засідання президії Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

Відкриваючи роботу Голова Профспілки Георгій Труханов наголосив, що питання захисту прав спілчан, особливо зараз – одне із найважливіших питань діяльності організації і окреслив основні питання, запропоновані для розгляду.

На порядок денний було винесено наступне:

– підсумки Всеукраїнського громадського огляду-конкурсу стану умов і хорони праці в навчальних закладах Міністерства освіти і науки України за 2020 рік;

– затвердження Регламентів пленуму та засідання президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України;

– затвердження положення про Службу правової допомоги Профспілки працівників освіти і науки України;

– про раду молоді, яка працює та навчається ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

– затвердження положень про раду освіти та раду вищої школи ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

– внутрішньоспілкові питання.

Заступниця Голови Любов Гарбаренко поінформувала про оновлений склад Центральної оглядової комісії Всеукраїнського громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в закладах освіти Міністерства освіти і науки України. Співголовами Комісії є: Любов Гарбаренко – заступник голови Профспілки та Любомира Мандзій – заступник Міністра освіти. Також було повідомлено, що членами колегії МОН розглянуто та затверджено результати огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в закладах освіти у 2020 році. Інформацію про переможців згодом буде оприлюднено на сайтах організаторів.

Далі президія затвердила Положення про Службу правової допомоги Профспілки, її правові основи діяльності, завдання та функції.

Заступник Голови Сергій Романюк наголосив, що Службу утворено з метою організації правової роботи, спрямованої на здійснення представництва і захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки в державних органах та органах місцевого самоврядування при зверненні до судових органів, у відносинах із керівникам установ і закладів освіти, а також здійснення громадського контролю за додержанням роботодавцями законодавства про працю та про профспілки, виконання ними умов колективних договорів, угод тощо.

Президія затвердила положення про раду освіти та раду вищої школи ЦК Профспілки. Голови рад – Сергій Пугачов та Володимир Цвих –поінформували про онлайн-засідання рад, що відбулися напередодні, та зорієнтували щодо планів подальшої діяльності.

Для урахування інтересів усіх категорій молодих людей, які є членами Профспілки, оновлено назву ради молоді, яка працює та навчається ЦК Профспілки. За словами заступниці Голови Профспілки Ольги Чабанюк, такі зміни сприятимуть активізації нових форм молодіжної роботи у організації, поліпшуватимуть мотивацію для молодих людей та підтримуватимуть ініціативну та цілеспрямовану молодь у профспілковому русі.

Насамкінець засідання президія прийняла відповідні постанови з усіх питань порядку денного. 

 
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори