Майже у всіх країнах ЄС є українські класи – міністр

У кожній країні ЄС є декілька шкіл, які набирають українські класи: там вчаться діти з України та викладають українські вчителі чи волонтери, що працюють у освітніх хабах. Про це в інтерв’ю повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Найбільше шкіл із такими класами в Польщі, потім у Литві, Латвії, Естонії та Чехії. Роботу класів фінансують уряди відповідних країн.

«Сьогодні це спонсорська дотаційна допомога Україні», – каже Шкарлет.

Також він додав, що поширений формат і додаткових занять з українськими дітьми за нашою навчальною програмою, якщо сформувати повноцінні українські класи не можна через малу кількість учнів.

Деякі країни вимагають відвідування місцевих закладів освіти від усіх дітей шкільного віку, зокрема й від українських переселенців. Міністерство освіти і науки України не буде вести перемовини з урядами про скасування цієї норми.

«Освітня політика в кожній країні своя, і ми не маємо прав / законних підстав втручатися в тамтешню освітню сферу. Це та сама ситуація, коли б, наприклад, сусід прийшов до вас додому й почав керувати вашим внутрішнім родинним побутом. Я вважаю, що це правильно, коли кожна дитина залучається до місцевого шкільного процесу в країні проживання», – сказав міністр.

 

За матеріалами – НУШ

Схожі публікації


Догори