Профспілка працівників освіти і науки України

Головна > Новини/Інформаційна робота/Фото-матеріали/Міжнародна діяльність/Інформація про найважливіші події > Спеціальна конференція профспілок Європи прийняла резолюцію за мир в Україні

Спеціальна конференція профспілок Європи прийняла резолюцію за мир в Україні


6 липня 2022

5-6 липня 2022 року у м. Льєж, Бельгія відбулася Спеціальна конференція Європейського комітету профспілок освіти (ЄКПО). 

Міжнародний захід відбувся в очному режимі вперше за останні три роки у зв’язку із пандемією. Конференція стала гарною можливістю для представників членських організацій ЄКПО знову зібратися, об’єднати зусилля та працювати разом на зміцнення солідарних зв’язків між профспілковцями-освітянами країн Європи. Загалом у заході взяли участь понад 270 делегатів. 

Тема цієї спеціальної конференції – «Залучення та діяльність профспілок у Європі: мобілізація для якісної державної освіти на користь студентів та підвищення статусу вчителів й усіх працівників освіти». 

Мета – підбити підсумки досягнутого, виділити основні вектори і розглянути подальший розвиток та стратегію, затверджену на грудневій Конференції 2020 року, націлюючись на продовження зміцнення соціального діалогу в освіті та вдосконалення систем освіти у всьому європейському регіоні.

Делегати обговорили та прийняли три основні документи. Це: 

  • «Профспілкова діяльність та участь профспілок у вирішенні проблем у Європі: мобілізація на підтримку якісної освіти, на благо учнів та за підвищення статусу вчителів та всіх освітян»;
  • «Резолюція за мир в Україні»;
  • політичний документ «Підвищення статусу та привабливості вчительської професії». 

Під час представлення та обговорення резолюції щодо встановлення миру в Україні, перед делегатами конференції із Києва в онлайн режимі виступив Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов. 

У своїй доповіді спікер детально поінформував про складну ситуацію в Україні, спричинену російським вторгненням на суверенну територію, і виклики сьогодення, що стоять перед освітянською спільнотою та проблеми тих педагогів і учнів, які змушені були тікати від війни.

Георгій Труханов у своїй промові перед європейськими колегами наголосив, що НАТО та інші високі міжнародні інституції визначають Росію як найбільшу та пряму загрозу для миру і стабільності євроатлантичної зони. 

«За тиждень окупанти запускають по Україні понад 80 ракет вартістю сотні мільйонів доларів і ці величезні кошти йдуть на терор і розруху, а могли би піти на розвиток, прогрес, освіту та медицину» – сказав він. 

Георгій Труханов зазначив, що загалом внаслідок бомбардування міст та сіл України уже знищено сотні тисяч будинків, лікарень, дитячих садків, понівечено університети, заклади культури та історичні об’єкти. Понад 2000 освітніх закладів ушкоджено, і більше 200 – зруйновано повністю. Російські окупанти паплюжать історію нашої країни, спалюють підручники у школах, грабують побутову техніку, тонни зерна та крадуть дітей України, що є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права.

Наголосив він  також на підтримці України багатьма країнами світу і висловив сподівання на таку ж сильну позицію й від профспілкової спільноти. «Це є надзвичайно важливо у час, коли наша країна виборює найголовнішу мету – перемогу над агресором, який є загрозою для миру та безпеки в усьому світі», – підкреслив Георгій Труханов. 

У обговоренні резолюції взяла участь заступниця Голови Профспілки Ольга Чабанюк, яка закликала колег всіляко підтримувати освітян і молодь України, засуджуючи воєнну агресію. «Україна будує майбутнє для своїх людей! Ми воюємо проти агресора, для якого найвища цінність – це зброя. Звідси й ключова відмінність між нами: Росія воює за свою версію минулого, а ми – боремося за власну візію майбутнього. А майбутнє завжди перемагає минуле, бо це закон життя», – підсумувала вона. 

Підтримуючи мирну резолюцію, віце-президент ЄКПО Андреас Келлер закликав агресора скласти зброю і розпочати пошук кроків щодо врегулювання війни. Він висловив захоплення сміливістю українців – педагогів, працівників галузі, профспілок, учнів та студентів, які мужньо відстоюють свою країну, і запевнив, що освітянська профспілкова спільнота разом з українськими освітянами та народом нашої країни.

Учасники конференції висловили абсолютну підтримку українським освітянам, сподівання на найшвидше завершення війни, настання миру та швидке відновлення нашої держави.

До учасників конференції за два дні роботи звернулися міністри освіти регіонів Бельгії, директор з питань політичної стратегії та оцінки Генерального директорату Європейської комісії з освіти, молоді, спорту та культури Штефан Херманс, Генеральний Секретар Інтернаціоналу Освіти Девід Едвардс та європейський директор ЄКПО Сьюзан Флокен.

За результатами конференції було прийнято усі документи, які були винесені на обговорення. 


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Повернутися