Єдиний соціальний внесок не нараховується на виплати мобілізованим працівникам

Єдиний соціальний внесок не нараховується на виплати мобілізованим працівникамЗа працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Відповідне роз’яснення надано в спільному листі Державної фіскальної служби України та Пенсійного фонду України від 22.07.2014 № 127/7/99-99-17-03-01-17/ № 19426/05-10 та листі Міністерства доходів і зборів України від 28.07.2014.

Мобілізований працівник одночасно перебуває в трудових відносинах з підприємствами, установами та організаціями, а також перебуває на обліку в військовій частині.

В роз’ясненнях вказується також про особливості заповнення Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (додаток 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454).


Юридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори