Про надання роз'яснень щодо застосування окремих положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

    Своїм листом від 21.03.2011р. №01-16-590 Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності роз'яснила застосування окремих положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зокрема, стосовно виплати матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду у разі проведення розрахунку із звільненим працівником.
    Витяг з листа від 21.03.2011р. №01-16-590, пункт 5:
    Запитання: Порядок фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду в деяких випадках унеможливлює проведення своєчасного розрахунку роботодавців із звільненими працівниками. Для вирішення цього питання пропонуємо ініціювати внесення змін до КЗпП України або надати дозвіл страхувальникам проводити виплату матеріального забезпечення за рахунок власних коштів, з подальшим їх відшкодуванням органами Фонду.
    Відповідь: Відповідно до статті 116 Кодексу законів про працю України при звільненні працівника виплата усіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.
    Згідно статті 35 Закону № 2240 допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності у порядку та розмірах, встановлених законодавством.
    Отже, застрахована особа при звільненні повинна отримати всі суми, що належать їй від підприємства. Оскільки суми матеріального забезпечення застрахована особа отримує від Фонду і за рахунок коштів Фонду, то в даному випадку порушення статті 116 КЗпП України відсутнє.

    З повним текстом листа можна ознайомитись тут:

Схожі публікації


Догори