ЗАЯВА бюро президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України у зв’язку з публікацією в газеті «Освіта України»

    В газеті «Освіта України» № 35-36 від 16 травня 2011 р. надруковано блок матеріалів, де у викривленому, неправдивому вигляді подається позиція і висвітлюються дії Профспілки працівників освіти і науки України, її стосунки з владними структурами, перш за все із соціальним партнером – Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України. Цією публікацією редакція газети нанесла образу двомільйонному загону наших спілчан, усім освітянам України, принизивши їхню честь і гідність. Вперше за майже 14 років свого існування всеукраїнська освітянська газета надрукувала матеріали, спрямовані проти своїх основних читачів і передплатників – тих, на чиї кошти вона існує. Безпідставні звинувачення, що містяться у статті, мають наклепницький характер, свідчать про непрофесіоналізм авторів, грубо порушують журналістську етику, суперечать принципам об’єктивності і неупередженості. Особливе обурення освітянського загалу викликають коментарі щодо акцій протесту 21-22 березня поточного року. Наголошуємо, що зазначені акції відбулися з ініціативи та безпосередньої участі спілчан – вчителів, вихователів, викладачів, інших учасників навчально-виховного процесу, які реалізували своє конституційне право на протестні дії, дотримуючись передбачених чинним законодавством норм та правил їх проведення.
    Соціальний діалог між Профспілкою і Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України ніколи не переривався. У нас єдина мета та спільна позиція. На цьому сторони неодноразово наголошували, зокрема, на прес-конференції 23 травня 2011 р. Що ж до подібних публікацій, то вони зашкоджують нормальним діловим партнерським стосункам, ускладнюють переговорний процес, штучно створюють напругу в освітянському середовищі, що не відповідає нормам Закону України «Про соціальний діалог в Україні». Тому уся повнота відповідальності за зазначені наслідки лягає на редакцію газети.
    Очікуємо від керівництва редакції спростування звинувачень, наведених у публікації, закликаємо до відмови від неконструктивної позиції і дотримання тих норм подачі інформації, які прийняті у демократичному, цивілізованому суспільстві.
0
26 травня 2011
2 852
---

Схожі публікації


Догори