«Слово педагога» святкує ювілей

«Слово педагога» святкує ювілейВиповнилося 20 років газеті «Слово педагога» – виданню Вінницьких обласного і міського комітетів Профспілки працівників освіти і науки. Урочисте відзначення ювілею відбулося в обласному Будинку культури учителя.

Газета народилася в середині 90-х років минулого століття на хвилі протестного руху освітян. Вінничани були активними учасниками акцій протесту, організованих профспілковими лідерами. На хвилі профспілкової боротьби у Вінницького міського комітету Профспілки працівників освіти і науки (його тоді очолював Андрій Рева) виникла ідея створити власну газету. Видавці бачили у новоствореному виданні можливість об’єднатися, отримати об’єктивну інформацію про ситуацію в галузі, захистити свої права, обмінятися досвідом і отримати заряд натхнення.

Перші номери газети виходили переважно на ентузіазмі її творців, навіть друкували її на спонсорських засадах. Через деякий час її зареєстрували як повноцінне періодичне видання, а обласний комітет Профспілки (тодішній голова – Іван Гамрецький) взяв на себе фінансування діяльності газети. З того часу вийшло понад 200 номерів газети. У них – сотні важливих повідомлень, юридичних консультацій, методичних розробок, розповідей про людей, які присвятили все своє життя дітям і молоді.

У святковий день ювілярів прийшли привітати голова Вінницької обласної організації Профспілки Сергій Пугачов, голова Вінницького міськкому Профспілки Петро Соловей, заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валерій Бачинський, голови районних і міських рад Профспілки, голови профкомів вищих навчальних закладів, активні позаштатні автори.

Надіслав своє вітання ювілярам голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов:


«Шановні творці газети «Слово педагога»! Прийміть найщиріші вітання з нагоди 20-річчя виходу першого номера газети Вінницької обласної та міської організацій Профспілки працівників освіти і науки України «Слово педагога».

У травні 1995 року була заснована профспілкова газета, яка поступово стала справжнім літописцем життя освітян Вінниччини і впродовж усіх років є джерелом надійної інформації про життя навчальних закладів та установ, оперативним засобом поширення кращого профспілкового та педагогічного досвіду серед працівників області.

Для друкованого видання 20 років – це лише початок шляху. І нехай для «Слово педагога» він буде оксамитовим, багатим на добрі новини, цікаві зустрічі, незабутні матеріали.

Нехай рік у рік газета додає не лише в тиражі, але й у кількості шпальт. Ви завжди були щирими, відвертими, об’єктивними, мудрими й багатогранними. Свобода слова й думки, правова допомога й захист, возвеличення освітянина і його щоденної праці упродовж усіх цих років – це визначальні пріоритети вашої редакційної роботи.

Упевнений, що й надалі обрані газетою демократичні засади, моральні чесноти, самовіддане служіння освіті залишатимуться орієнтирами для журналістів видання, редакторів, усього колективу та ваших поціновувачів, передплатників – освітян області, які щомісяця звіряють своє життя із «Словом педагога».

Щиро бажаю всім міцного здоров’я, творчої наснаги, щедрих врожаїв на журналістській ниві, достатку, гарного настрою, непохитності у досягненні задумів та планів та відданості читачів!»

Особливі слова вдячності звучали на адресу першого редактора газети Йосипа Кутисмана, який згуртував навколо себе однодумців і перетворив молоде видання на авторитетний профспілковий друкований орган.

Колектив газети і найбільш активні позаштатні автори отримали Почесні грамоти, Подяки і премії облорганізації Профспілки.

Вінницька обласна організація Профспілки


«Слово педагога» святкує ювілей«Слово педагога» святкує ювілей

«Слово педагога» святкує ювілей«Слово педагога» святкує ювілей

Схожі публікації


Догори