Освіта – відповідь кризі

Освіта – відповідь кризі Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов взяв участь у роботі надзвичайного засідання Європейського комітету профспілок освіти, що відбулося 20 січня у столиці Європейського Союзу – Брюсселі.

На засіданні велося обговорення заяви ЄКПО щодо другої хвилі економічної кризи та її безпосереднього впливу на освіту.

Зокрема, у заяві наголошувалося, що влітку 2011 року у Європі розпочався ще більш руйнівний виток економічної кризи, який поставив Єврозону на межу розпаду. Фінансові ринки перебувають у стані паніки, зростає недовіра до кредитоспроможності багатьох країн, що в свою чергу призводить до спаду економічного розвитку держав і нових спалахів безробіття.

Виступаючи перед європейськими профспілковими лідерами Андрулла Вассіліу – Єврокомісар з питань освіти і культури – наголосила, що Європа вкрай стурбована процесами, що нині відбуваються в освіті. Другий етап кризи найбільше б’є по освітянській галузі та працівниках бюджетної сфери.

Пані Андрула озвучила позицію ЄС: пріоритет – це інвестиції у освіту, а не скорочення видатків на цю галузь.

Під час засідання учасники провели кілька панельних дискусій щодо динаміки кризи, її впливу на освіту, фінансування освіти та зваженої податкової політики.

Остаточну редакцію заяви Європейського комітету профспілок освіти буде затверджено на наступному засіданні, що відбудеться у березні 2012 року.

Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення ЦК Профспілки


Освіта – відповідь кризі Освіта – відповідь кризі

Схожі публікації


Догори