Діалог у сфері освіти та умови праці учителя:актуальні питання засідання ЄКПО

Діалог у сфері освіти та умови праці учителя:актуальні питання засідання ЄКПО27-28 у Брюсселі відбулося чергове засідання Європейського комітету профспілок освіти.

Тема зустрічі учасників засідання – дії та заходи ЄКПО під час економічної кризи.

За два дні роботи профспілкові лідери мали змогу обговорити аналітичні дані, підготовлені ЄКПО щодо впливу кризи на освіту, її фінансування та результативності реформ, що проводяться в ряді країн.

Фахівці комітету також представили на розгляд учасників дослідження «Робота учителів в умовах стресу: оцінка, співставлення і вплив психосоціальних факторів на учителів на їх робочому місці».

Дослідження підтверджує те, що учительство перебуває у сфері з найвищим рівнем стресу, тому питання потребує значної уваги з боку профспілок, особливо у контексті трудових відносин і соціального діалогу. Актуальним воно є і сьогодні, під час економічної кризи, адже робота в подібних умовах може викликати ще більше хвилювань про здоров’я і безпеку освітян.

Аналізи та зрізи, проілюстровані ЄКПО, наголошують, що лише за умови задоволення учителя від роботи зменшить вірогідність стресових ситуацій. А це можливо при таких умовах праці, які дозволяють учителям турбуватися про власне емоційне та фізичне здоров’я.

ЄКПО наголошує, що пошук вирішення цієї проблеми і заходи, пов’язані з цим, мають бути у сучасних умовах пріоритетом роботи профспілок. Адже успішне запобігання стресу на робочому місці, зменшення психологічного тиску сприятливо позначиться на якості освіти загалом.

На завершення роботи було заслухано повідомлення фахівців комітету про європейський діалог у сфері освіти та яким чином профспілки співпрацюють із владою та роботодавцями задля мінімізації наслідків другої хвилі кризи.

У роботі засідання Європейського комітету профспілок освіти участь взяв Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов.

Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори