Круглий стіл з питань освіти країн Центральної та Східної Європи

Круглий стіл з питань освіти країн Центральної та Східної Європи19-21 жовтня 2015 року у Бухаресті відбувся третій круглий стіл ЄКПО за участі представників профспілок працівників освіти країн Центральної та Східної Європи.

Делегати представили та обговорили існуючі проблеми освітян, діяльності профспілок своїх країн, серед них – сприяння ефективному та продуктивному соціальному діалогу, поширення приватизації у державному секторі, підвищення професійної кваліфікації вчителів, безпека та охорона праці на робочих місцях і використання інформаційно-комунікаційних технологій в освіті.

Секретаріат Європейського комітету профспілок освіти презентував результати опитування, що було проведено серед членських організацій ЄКПО країн ЦСЄ.

У звіті, зокрема, окреслено та визначено проблеми, пов’язані з фінансуванням освіти, умовами праці вчителів, соціальним діалогом та правами профспілок. Захід проходив у Бухаресті за підтримки членської організації ЄКПО – Федерації незалежних профспілок освіти Румунії.

Напередодні круглого столу ЄКПО відбулася зустріч мережі профспілок країн Центральної та Східної Європи. Ця мережа була створена на спеціальній конференції ЄКПО у Відні в 2014 році з метою посилення та забезпечення обміну та співробітництва між профспілками вчителів Центральної та Східної Європи і сприяння їх участі в діяльності в рамках Інтернаціоналу освіти – ЄКПО.

Зустрічі мережі проводяться двічі на рік. Секретаріат ЄКПО також представив звіт про можливості фінансування проектів, спрямованих на підтримку профспілок освітян країн ЦСЄ в їх щоденній роботі.

Протягом часу перебування у Бухаресті учасники круглого столу мали можливість обговорити поточні й майбутні виклики і небезпеки в своїх регіонах. В умовах руйнівного впливу неоліберальної політики на інвестиції в освіту та реформи, а також ігнорування соціального діалогу в низці країн Центральної та Східної Європи, делегати профспілок освітня обговорили декларацію, в якій підтверджується намір профспілок працівників освіти країн Центральної та Східної Європи боротися за вирішення найбільш актуальних проблем.

Від Профспілки працівників освіти і науки України участь у роботі круглого столу взяв заступник голови Профспілки Сергій Романюк.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки


Круглий стіл з питань освіти країн Центральної та Східної Європи Круглий стіл з питань освіти країн Центральної та Східної Європи

Круглий стіл з питань освіти країн Центральної та Східної Європи Круглий стіл з питань освіти країн Центральної та Східної Європи

Схожі публікації


Догори