Ювілейна Літня школа для профактивістів країн Центральної та Східної Європи

Ювілейна Літня школа для профактивістів країн Центральної та Східної ЄвропиІз 16 до 20 червня 2014 року в м. Паланга (Литва) проходила десята Літня школа для профактивістів країн Центральної та Східної Європи.

Літня школа проводиться Молодіжною асоціацією Литовської конфедерації профспілок «LPSK Youth» спільно з Міжнародною конфедерацією профспілок – ПЄРР за сприяння Фонду Фрідріха Еберта.

У роботі школи взяли участь представники профспілок Литви, Латвії, Естонії, України, Білорусі, Азербайджану та Росії. Україну на заході представила завідувач відділу студентської молоді ЦК Профспілки працівників освіти і науки України Майорова Маргарита.

Під час навчання у школі багато часу приділялося питанню молодіжного безробіття, яке набуло особливої актуальності в країнах Центральної та Східної Європи і потребує аналізу та вироблення практичних рекомендацій. Під час індивідуальних виступів учасники школи ознайомили колег з проблемами молодіжного безробіття в своїй країні, а також наголосили на ролі профспілок у боротьбі з таким явищем.

Учасники школи відзначили, що Профспілки проводять різноманітні заходи, зокрема: навчання, дискусійні платформи, форуми, тренінги, круглі столи з метою інформування молоді про стан справ на ринку праці та підвищення їхнього рівня конкурентоспроможності.

Робота у школі проходила у форматі проведення пленарних засідань та робочих груп.

У робочих групах обговорювали питання піару профспілок, мотивації профспілкового членства, механізмів залучення нових членів, техніки ведення переговорів. Учасники обмінювались досвідом, працювали над практичними завданнями, пропонували нові ідеї та розробили узагальнюючі презентації. З метою популяризації роботи профспілки особливу увагу було приділено об’єднавчим заходам для профспілкової молоді, проведенню акцій, конкурсів, а також інформаційній роботі з пресою і телебаченням.

З метою практичного ознайомлення з роботою профспілок Литви, учасники Літньої школи відвідали виробничі підприємства міста Клайпеди. Екскурсію на виробництві проводив голова профспілкової організації заводу. Учасники школи також мали можливість поспілкуватись з працівниками та обговорити нагальні питання.

Учасники школи ознайомилися з культурними особливостями країн-учасниць заходу, які були представлені під час проведення Балтійського та Слов’янського вечорів, учасники яких пропагували національні цінності, особливості культури та історії своєї країни.

На узагальнюючому пленарному засіданні учасники відзначили важливість проведення Літньої школи, яка надає унікальну можливість встановлювати та зміцнювати міжнародні контакти між молоддю профспілок європейських країн, набувати нових знань, практичних навичок, здійснювати обмін досвідом.

Відділ студентської молодіЮвілейна Літня школа для профактивістів країн Центральної та Східної Європи    Ювілейна Літня школа для профактивістів країн Центральної та Східної Європи

Ювілейна Літня школа для профактивістів країн Центральної та Східної Європи    Ювілейна Літня школа для профактивістів країн Центральної та Східної Європи

Схожі публікації


Догори