Економічно-фінансовий дисбаланс та його вплив на освіту в Європі

Економічно-фінансовий дисбаланс та його вплив на освіту в ЄвропіІз таким лейтмотивом 26-28 вересня 2013 року в м. Баку (Азербайджан) відбувся круглий стіл з питань освіти для країн Центральної та Східної Європи.

Захід традиційно організовано Європейським комітетом профспілок з питань освіти (ЄКПО) і спрямовано на обмін досвідом та ідеями між країнами-учасниками, а також зміцнення соціального діалогу на тлі економічної кризи.

У роботі круглого столу взяли участь Міністр освіти Азербайджану Микаіл Джаббаров, директор ЄКПО Мартін Рьомер, голова Конфедерації профспілок Азербайджану Саттар Мехбалієв, представники Інтернаціоналу Освіти та Міжнародної організації праці.

Від Профспілки працівників освіти і науки України участь в заході взяли заступник Голови Профспілки Любов Гарбаренко та головний спеціаліст відділу організаційної роботи Маргарита Майорова.

Освіта в усьому світі – це найбільш чутлива і важлива сфера для співпраці та об’єднання зусиль країн у вирішенні проблем галузі.

Учасники круглого столу із різних країн наголошували що, фінансування освіти на всіх рівнях, модернізація професійної інфраструктури, зміцнення підготовки вчителів та справедлива заробітна плата освітян – це дієвий засіб вирішення актуальних проблем.

Під час заходу також обговорювався вплив економічно-фінансового дисбалансу на освіту в Європі, на викладацьку діяльність та вищу школу, а також забезпечення рівних можливостей та доступу до освіти. Так, було презентовано результати онлайн-дослідження щодо стану та проблем національних систем освіти країн-учасниць.

Особливої ваги набуло питання складності забезпечення якісної освіти в країнах Центральної та Східної Європи. Представники країн-учасниць активно працювали в робочих групах, де обговорювали питання ролі профспілок у наданні якісної освіти та напрацьовували відповідні рекомендації.

За результатами роботи круглого столу прийнято резолюцію, в якій наголошується на важливості надання якісної освіти, нормального фінансування галузі, а також необхідності продовження спільної роботи профспілок в Європі щодо обраного напряму.

Нагадуємо, останній круглий стіл для країн Центральної та Східної Європи відбувся в Києві 15-17 вересня 2011 року і зібрав 74 делегати із 40 організацій-членів Інтернаціоналу Освіти. Тема обговорення – економічна криза, можливі стратегії виходу та перспективи сектору освіти у зв’язку з цим.

Завантажити резолюцію круглого столу rezolyuciya-kruglogo-stolu.doc [31 Kb][49] Завантажити Переглянути документ онлайнПрес-служба Профспілки працівників освіти і науки України


Економічно-фінансовий дисбаланс та його вплив на освіту в ЄвропіЕкономічно-фінансовий дисбаланс та його вплив на освіту в Європі

Економічно-фінансовий дисбаланс та його вплив на освіту в ЄвропіЕкономічно-фінансовий дисбаланс та його вплив на освіту в Європі

Схожі публікації


Догори