Набув чинності антикризовий закон

Набув чинності антикризовий закон1 квітня 2014 року набув чинності Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27 березня 2014 року № 1166-VII.

Прийнятий закон направлений на скорочення видатків бюджету та збільшення дохідної частини бюджету. Закон, зокрема, фіксує ставки податку на додану вартість (ПДВ) і податку на прибуток на рівні 20% і 18% відповідно, скасовуючи плани щодо їх зменшення, вводить прогресивну шкалу оподаткування для пасивних доходів розміром понад 20 тис. грн на рік (з 1 липня), підвищує акцизні збори і платежі за використання природних ресурсів.

Вводиться збір на обов'язкове державне пенсійне страхування за ставкою 0,5% при здійсненні операцій з купівлі юридичними та фізичними особами іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі.

Запроваджується оподаткування в 15% (17%) пенсійних виплат, якщо їх розмір перевищує 10 тисяч гривень з суми перевищення.

Також встановлюється прогресивна шкала оподаткування податком на доходи фізичних осіб:
• для дивідендів, процентів, роялті, інвестиційного прибутку:

– 15 відсотків – якщо база оподаткування звітного податкового року не перевищує 204 прожиткових мінімуми (станом на 1.01.14 – 248 472 грн);

– 20 відсотків – якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 204 прожиткових мінімуми, але не перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення (482 328 грн);

– 25 відсотків – якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення;

• для заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами:

– 15 відсотків бази оподаткування (загальний відсоток) та 17 відсотків (якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується).

Крім цього, закон зменшує розмір нарахування спецпенсій суддям, прокурорам та держслужбовцям з 80% від заробітної плати до 70%.

Для соціальної сфери закон передбачає скасування державної допомоги сім’ям з дітьми по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, зменшення виплат при народженні. Допомога при народженні дитини встановлена у розмірі 41 280 гривен, виплата якої здійснюється одноразово у сумі 10 320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.

Відповідно до внесених змін до статті 57 Закону України «Про освіту» пільги на безплатне користування житлом з опаленням та освітленням надаються педагогічним працівникам, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонерам, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і проживають у них, за умови, якщо розмір їх середньомісячного сукупного доходу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

До стабілізації економічної ситуації в країні зупинено дію часини 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», яка передбачала щорічний перерахунок раніше призначених пенсій.

Юридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори