Збільшено розмір допомоги при народженні дитини

Збільшено розмір допомоги при народженні дитиниЗ 1 липня 2014 року в Україні збільшено розмір допомоги при народження дитини. Збільшення допомоги передбачено Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створенні передумов для економічного зростання в Україні», що був прийнятий Верховною Радою України 27 березня 2014 року.
Розмір допомоги при народження дитини збільшився на 10 тисяч 320 гривень і складає 41 тисячу 280 гривень.

Цим Законом, допомога при народженні дитини та допомога по догляду за нею до досягнення трирічного віку об’єднані в один вид допомоги – допомога при народженні дитини. Незалежно від того першою, другою чи третьою народилася дитина, розмір допомоги виплачується в розмірі 41 тисячі 280 гривень.

Після народження дитини сім’я отримує кошти в сумі 10 тисяч 320 гривень. Решта суми виплачуватиметься протягом 36 місяці по 860 гривень щомісячно.

Час знаходження члена сім’ї у відпустці по догляду за дитиною до трьох років зараховується до трудового стажу. Якщо член сім’ї, який безпосередньо здійснює догляд за дитиною та отримує допомогу на дитину вирішив приступити до роботи, за ним зберігається право на виплату допомоги до досягнення дитиною трирічного віку.

Крім того допомога, що була призначена до 1 липня 2014 року не переглядатиметься, а буде виплачуватися в тих же розмірах і строках, що була призначена.

Оскільки згідно із нормами Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» допомога при народженні дитини надається в розмірі встановленому на дату народження дитини.

Відділ соціальних питань і охорони праці

Схожі публікації


Догори