Виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку: роз’яснення Мінсоцполітики

Виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку: роз’яснення МінсоцполітикиМіністерство соціальної політики України листом від 9.04.2015 № 357/5/75-15 надало роз’яснення щодо виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у зв’язку з прийняттям 27 березня 2014 року Верховною Радою України Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

Зазначеним Законом із 1 липня 2014 р. об’єднано допомогу при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в один вид допомоги та встановлено фіксований розмір допомоги при народженні дитини.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25.06.2014 № 208 для осіб, у яких закінчився строк виплати допомоги при народженні першої дитини, яка виплачується 24 місяці, на наступних 12 місяців призначається допомога до досягнення дитиною трирічного віку в розмірі 130 грн.

Це дозволить зберегти право на зарахування часу догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до трудового стажу.

Відповідно до Закону України від 15.01.2015 р. № 120-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих положень соціальної політики» із ст. 179 Кодексу законів про працю України та ст. 18 Закону України «Про відпустки» виключено положення про те, що за особами, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною і працюють на умовах неповного робочого часу, зберігається право на допомогу до досягнення дитиною трирічного віку.

У разі працевлаштування отримувача (або виходу на роботу, в тому числі на умовах неповного робочого часу або вдома) виплата допомоги у розмірі 130 грн. припиняється.

Завантажити документ lyst_minsoc_dity.doc [30.5 Kb][218] Завантажити Переглянути документ онлайн


Юридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори