Відпустка по догляду за дитиною до 3-х років знову включатиметься в лікарняні

Відпустка по догляду за дитиною до 3-х років знову включатиметься в лікарняні14 грудня 2013 року набув чинності Закон України «Про внесення зміни до статті 7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» щодо зарахування до страхового стажу періоду відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку».

Відтепер поновлено норму щодо зарахування до страхового стажу періоду перебування застрахованої особи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, яку було призупинено з 1 січня 2011 року.

Законом установлено, що у разі, коли особа перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у період з 1 січня 2011 року до набрання чинності Закону, час відпустки зараховується до її страхового стажу.

З урахуванням того, що допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу, це дає змогу, у ряді випадків жінці отримувати виплати за лікарняним у більшому розмірі.

Так, наприклад, жінка, яка мала 5-річний страховий стаж, вийшовши на роботу через 3 роки, могла отримати тільки 60% середньої зарплати при нарахуваннях за лікарняний. Відповідно ж до внесених змін, у наведеному прикладі до п’яти років додається три, і це дає змогу жінці отримувати виплати за лікарняним у розмірі 100% від середньої зарплати.

Завантажити документ zu_cots_ctrax.doc [27 Kb][444] Завантажити Переглянути документ онлайнВідділ соціальних питань і охорони праці

Схожі публікації


Догори