Профспілки вимагають підвищення соціальних стандартів та гарантій працівників

Профспілки вимагають підвищення соціальних стандартів та гарантій працівниківЦК Профспілки працівників освіти і науки України звернувся до голови Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Л.М. Гриневич про підтримку законопроекту щодо підвищення соціальних стандартів та гарантій (реєстр. № 2239 від 25.02.2015), розроблений Федерацією профспілок України та внесений народним депутатом України С.М. Капліним.

Законопроект направлений на підтримку громадян в умовах падіння реального рівня життя громадян, у тому числі працюючих в галузі освіти, девальвації обмінного курсу гривні, зростання рівня інфляції, поглиблення масштабів і глибини бідності серед працюючого населення, «замороження» базової зарплати працівника першого тарифного розряду на рівні грудня 2013 року, введення додаткових податків та зборів, обмежень щодо пенсійних виплат для працюючих пенсіонерів, обвального підвищення цін і тарифів на соціально значущі товари та послуги, значного підвищення тарифів на електроенергію та газ.

Разом з тим розміри основних державних соціальних стандартів та гарантій залишаються замороженими на рівні 2013 року – прожитковий мінімум для працездатних осіб та мінімальна заробітна плата складає 1218 грн, розмір мінімальної пенсії – 949 гривень.

За офіційними даними Міністерства соціальної політики України фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах січня 2015 року для працездатних осіб становив 1753 грн, а для осіб, які втратили працездатність, – 1224 грн. Отже, розмір мінімальної заробітної плати несправедливо занижено на 535 грн., а мінімальної пенсії – на 275 гривень.

Законопроектом № 2239 передбачається підвищення прожиткового мінімуму для працездатних осіб та мінімальної заробітної плати: з 1 липня 2015 року – до 1655 гривень; з 1 грудня – до 1740 гривень.

Завантажити лист lyst_grinevich_-2239.pdf [270.63 Kb][218] Завантажити Переглянути документ онлайнЮридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори