Профспілки під стінами Парламенту – за підвищення рівня життя в країні

Профспілки під стінами Парламенту – за підвищення рівня життя в країніСьогодні, 16 червня 2015 року, національні репрезентативні профспілкові об’єднання України пікетували Верховну Раду України на підтримку вимог профспілок у колективному трудовому спорі з Урядом.

Основна вимога профспілок – справедливі ціни на газ і тарифи на комунальні послуги, підвищення заробітних плат та пенсій!

З трибуни мітингу до спілчан звернувся заступник Голови ФПУ, керівник антикризового профспілкового штабу Сергій Кондрюк. Він наголосив, що переговорний процес між профспілками та представниками Уряду, як стороною соціального діалогу, на жаль, не приніс очікуваного результату, тому профспілки вимушені звернутися до народних депутатів, як представників обраною народом влади, і теж несуть відповідальність за все, що відбувається в країні.

Також було сформульовано та озвучено сім вимог, за які під стінами Парламенту зібралися профактивісти з усієї України, лідери всеукраїнських профспілок, ЗМІ.

Так, профспілки вимагають:

1. Переглянути і встановити справедливі ціни на український газ і тарифи на комунальні послуги для населення.

2. Підвищити з 1 липня та 1 грудня 2015 року прожитковий мінімум, мінімальну заробітну плату на рівень фактичного прожиткового мінімуму, що вдвічі є вищим ніж офіційна величина.

3. Забезпечити до 1 липня 2015 року проведення індексації грошових доходів населення на рівень інфляції 2014-2015 років, створення передумов рентабельної та престижної заробітної плати для найманих працівників.

4. Повністю повернути заборгованість із заробітної плати та компенсації працівникам за несвоєчасну оплату їх праці.

5. Забезпечити надійний державний контроль за додержанням законодавства у сфері трудових відносин, рішучих дій щодо подолання нелегальної зайнятості і «тіньової» виплати зарплати.

6. Законодавчого відновлення з 1 червня 2015 року санаторно-курортного лікування працівників, оздоровлення дітей, внесення відповідних змін до бюджету Фонду соціального страхування.

7. Відновлення з 1 січня 2016 року соціальних прав та соціальних гарантій працівників, пенсіонерів, чорнобильців, дію яких призупинено та скасовано у 2015 році.

8. Проведення ефективного соціального діалогу спрямованого на виконання Генеральної угоди.


Фотогалерея у мережі Фейсбук
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори