Зміни у законодавстві з 1 січня 2013 року

Зміни у законодавстві з 1 січня 2013 рокуІз 1 січня 2013 року набирають чинності ряд законодавчих актів. Юридичний відділ ЦК Профспілки надає інформацію та короткий коментар до документів.

1. Податковий кодекс України в редакції від 19.11.2012 р.

Обкладаються податком на нерухомість приватні особи. Об’єктом оподаткування стануть квартири площею від 120 квадратних метрів і житлові будинки площею від 250 квадратних метрів. Право на затвердження ставки податку надано органам місцевого самоуправління. Для власників нерухомого майна в м. Києві податок встановлений від 1% до 2,7% мінімальної заробітної плати за 1 кв.м.

2. Закон України «Про зайнятість населення» від 5.07.2012 № 5067-VI

Метою даного закону є удосконалення механізмів забезпечення державою конституційного права кожної особи на працю, сприяння зайнятості окремим категоріям населення, зокрема молоді, та створення додаткових робочих місць.

У законі знайшли своє відображення низка суттєво нових механізмів сприяння та забезпечення зайнятості. Запроваджується система стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування осіб, які потребують додаткових гарантій з працевлаштування. Надається додаткова підтримка молодим спеціалістам шляхом організації стажування та стимулювання до працевлаштування у селах і селищах. Будуть розширені можливості для підвищення конкурентоспроможності громадян віком старше 45 років. Статус безробітного можливо буде отримати з першого дня реєстрації в Службі зайнятості.

3. Закон України «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо сплати єдиного внеску» від 16.10.2012 № 5455-VI

Закон передбачає удосконалення норм Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», що дає можливість зменшити кількість платіжних документів, які формуються платником для сплати єдиного внеску, встановлює порядок розподілу єдиного внеску за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

4. Закон України «Про гарантії держави стосовно виконання судових рішень» від 5.06.2012 № 4901-VI

Державою гарантується виконання рішень суду щодо стягнення коштів і зобов’язання вчинити певні дії, боржником за якими є держаний орган або державне підприємство, установа, організація. Виконання таких рішень суду буде здійснюватися Державною казначейською службою України в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.


5. Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо необхідності обов'язкового надання витягів та виписок з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 2.10.2012р. № 5410-VІ

Відміняє обов’язкове подання витягів і виписок із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, зокрема, при вчиненні нотаріальних дій.

6. Закон України «Про Державний земельний кадастр» від 7.07.2011р. № 3613-VI

Закон установлює правові, економічні та організаційні основи діяльності у сфері Державного земельного кадастру – єдиної державної геоінформаційної системи відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.

7. Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» та інших законодавчих актів України» від 11.02.2010р. № 1878-VІ

Державна реєстрація прав на нерухоме майно в порядку, визначеному цим Законом, здійснюється державними реєстраторами органу державної реєстрації, утвореним Міністерством юстиції України, а також нотаріусами.

Нотаріус як спеціальний суб'єкт, на якого покладаються функції державного реєстратора, має доступ до Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек.

8. Закон України «Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» щодо ставок за проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно» від 20.11.2012 N 5508-VI

Законом встановлюються ставки державного мита за державну реєстрацію: права власності на нерухоме майно – у розмірі 7 нмдг; іншого речового права на нерухоме майно, обтяження права на нерухоме майно – у розмірі 3 нмдг.

9. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» від 6.09.2012р. №5245-VI

Законом внесені зміни у Земельний кодекс України, Закони України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», «Про землеустрій», «Про оренду землі» та інші нормативні акти в частині, що стосується передачі земельних ділянок державної власності у комунальну власність чи навпаки, а також повноважень відповідних органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, які здійснюють розпорядження землями державної чи комунальної власності.

Юридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори