Із 1 січня 2013 року запроваджується податок на нерухоме майно

Із 1 січня 2013 року запроваджується податок на нерухоме майноІз 1 першого січня 2013 року починає діяти стаття 265 Податкового кодексу України, згідно з якою запроваджується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Відповідні зміни до Податкового кодексу України внесено Законом України від 24.05.2012 № 4834, який набрав чинності з 1 липня 2012 року. Це пов’язано з тим, що база оподаткування на нерухоме майно обчислюється на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, який відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення реалізації прав на нерухоме майно та їх обтяжень при їх державній реєстрації» вступить в дію з 1.01.2013 року.

Державна податкова адміністрація повідомляє, що нормами Податкового кодексу України звільняються від оподаткування квартири площею до 120 кв. метрів, житлові будинки площею до 250 кв. метрів, садові або дачні будинки, об'єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім'ям та прийомним сім'ям, у яких виховується троє та більше дітей.

Відповідно до вимог Податкового кодексу України ставки цього податку встановлюють місцеві ради.

До платників податку на нерухоме майно належать власники об’єктів житлової нерухомості – фізичні особи, а також юридичні особи, які створені, зареєстровані та проводять діяльність відповідно до законодавства України.

Завантажити інформацію щодо податку на нерухоме майно informaciya-shhodo-podatku-na-neruxome-majno.doc [36 Kb][258] Завантажити Переглянути документ онлайнЮридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори