Спрощений порядок спадкування нерухомого майна

Спрощений порядок спадкування нерухомого майнаПрезидент підписав Закон України від 20 жовтня 2014 року № 1709-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування», який спрощує процедуру оформлення спадщини та реєстрації прав на спадкування нерухоме майно.

Спрощення насамперед стосується мешканців сільських населених пунктів, які з набранням чинності цього Закону матимуть можливість оформити необхідні документи для прийняття спадщини за місцем проживання. Це забезпечується наданням повноважень уповноваженим особам відповідного органу місцевого самоврядування (голова, секретар сільської ради) щодо прийняття від спадкоємців заяв про прийняття спадщини та вчинення інших дій щодо оформлення спадщини.

Крім цього, Законом скасовується обов’язкова оцінка майна у випадках спадкування майна спадкоємцями першої та другої черги за законом (як у випадку спадкування ними за законом, так і у випадку спадкування – за заповітом) і за правом представлення, а також при спадкуванні власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою.

Згідно із Законом відповідні зміни внесено до Цивільного кодексу України, Законів України «Про нотаріат», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».
Закон набирає чинності з 1 січня 2016 року.

Завантажити документ zakon-1709.doc [62 Kb][332] Завантажити Переглянути документ онлайнЮридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори