Відбулося спільне засідання

    В Києві у Будинку спілок 18 квітня 2011 р. відбулося спільне засідання президій профспілок працівників бюджетної сфери: освіти і науки; охорони здоров’я; культури; державних установ; соціальної сфери.
    Вів засідання Голова Федерації профспілок України, народний депутат України Василь Хара.
    На жаль, не відгукнулися на запрошення профспілкової сторони і не були присутні на засіданні перші особи Кабінету Міністрів України, галузевих міністерств, міністерств фінансів, соціальної політики.
    На порядку денному стояло питання: «Про загостення соціально-економічної ситуації в бюджетній сфері у зв’язку з порушенням законодавства щодо оплати праці та заходи, спрямовані на її врегулювання».
    У своїх виступах учасники засідання наголосили на зубожінні працівників бюджетної сфери, що зумовлене порушенням Кабінетом Міністрів України зобов’язань за Генеральною угодою на 2010 – 2012 роки, ігноруванням норм чинного законодавства щодо оплати їх праці, причому в умовах підвищення цін на споживчі товари і тарифів на комунальні послуги. Так, як наголосив у своєму виступі голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, визначення розміру посадових окладів за розрядами ЄТС на підставі встановленої Кабінетом Міністрів України фіксованої величини замість законодавчо затвердженої мінімальної заробітної плати спричинило втрату заробітку кожним педагогічним працівником за 2010 рік у середньому близько 16 тис. гривень.
    У своєму виступі В.Г. Хара охарактеризував нинішній соціально-економічний стан трудящих бюджетної сфери як такий, що ні в якому разі не може задовольнити профспілкову сторону і вимагає від профспілок адекватних дій.
    Учасники засідання прийняли постанову, якою визнають незадовільними дії органів законодавчої, виконавчої влади щодо реалізації трудових, соціально-економічних прав та гарантій працівників бюджетної сфери і вимагають від Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України вжиття заходів, спрямованих на врегулювання ситуації, що склалася. Постановою передбачено проведення в регіонах 17, а в м. Києві 18 травня масових акцій протесту з метою відстоювання трудових, соціально-економічних прав спілчан. На засіданні було також прийнято Звернення до Президента України Віктора Януковича, в якому проаналізовано нинішню ситуацію в бюджетній сфері і запропоновано заходи, вжиття яких має на меті реальне поліпшення економічного становища її працівників.

Служба зв”язків галузевої Профспілки
з громадськістю та ЗМІ


Відбулося спільне засідання    Відбулося спільне засідання    Відбулося спільне засідання

Відбулося спільне засідання    Відбулося спільне засідання    Відбулося спільне засідання

Відбулося спільне засідання    Відбулося спільне засідання


Схожі публікації


Догори