Організація шкільного часу в Європі у 2015-2016 навчальному році

Організація шкільного часу в Європі у 2015-2016 навчальному роціНезважаючи на деякі відмінності, у країнах Європи багато спільних рис у структурі навчального року. Приблизно у третини європейських країн/регіонів навчальний рік офіційно стартує 1 вересня.

У п'яти скандинавських країнах, а також в Нідерландах, Швейцарії та Ліхтенштейні, початок навчального року припадає на другу половину серпня.
У країнах Південної Європи, навчання розпочинається у другій половині вересня (наприклад, у Греції, Італії, Португалії та на Мальті).

Розподіл шкільних канікул протягом року варіюється
Окрім літніх канікул, по всій Європі є чотири інші основні періоди шкільних канікул: осінні канікули, Різдво і Новий рік, зимові канікули (Масляна) та весняні/Великодні канікули.

За винятком Різдва та Нового року, інші перерви у навчанні відрізняються як за тривалістю, так і за періодом. Оскільки деякі з цих канікул пов'язані з плаваючими календарними датами (Масляна і Великдень), кожного року календар канікул трохи змінюється.

Крім згаданих загальних свят, у кожній країні надаються додаткові дні відпочинку у зв’язку з державними або релігійними святами.

У деяких країнах існують регіональні та місцеві відмінності
Періоди і дати шкільних канікул можуть змінюватися і в межах однієї країни.

У деяких країнах, таких як Німеччина, Іспанія, Італія, Австрія та Швейцарія, регіональні органи влади самостійно приймають рішення з цього питання.

У Норвегії та Швеції, відповідні повноваження мають муніципалітети, а в Ірландії та Сполученому Королівстві (Англія й Уельс) шкільний календар традиційно затверджується на рівні школи. Однак ця свобода визначення періодів шкільних канікул може обмежуватися.

Загальна кількість днів навчання, як правило, встановлюються на центральному рівні.

У Чеській Республіці, Франції, Нідерландах, Польщі, Словаччині та Словенії, центральні органи влади визначають різні дати шкільних канікул для окремих географічних зон.

У різних країнах Європи значно відрізняється тривалість літніх канікул
В Європі, навчальний рік зазвичай закінчується в період із кінця травня до другої половини липня.

У більшості країн літні канікули починаються у середині червня. Тривалість літніх канікул значно відрізняється між країнами: від 6 тижнів в деяких землях Німеччини, Нідерландах, Сполученому Королівстві (Англія й Уельс), Швейцарії і Ліхтенштейні до 13 тижнів в Литві, Латвії, Італії, Португалії і Туреччині.

Літні канікули, як правило, коротші, в тих країнах, де учні мають більш часті й триваліші канікули протягом навчального року. У деяких країнах існують відмінності у тривалості літніх канікул залежно від рівня освіти. У середній освіті, учні, зазвичай, закінчують навчальний рік пізніше, так як мають складати іспити в кінці року.

У початковій та середній освіті графік шкільних канікул здебільшого однаковий
В основному ж графік шкільних канікул протягом навчального року є однаковим для початкової і середньої освіти.

Незначні відмінності існують лише в декількох країнах. У Греції, на Кіпрі, в Литві та Сербії, літні канікули для молодших школярів тривають довше, ніж для старшокласників. В Ірландії та Ісландії – ситуація навпаки.

Завантажити документ dodatok.pdf [806.27 Kb][119] Завантажити Переглянути документ онлайн


Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори