Заява Інтернаціоналу Освіти

Заява Інтернаціоналу Освіти
Шановні колеги!


Керівники 20 країн (Група-20): Південно-Африканська Республіка, Німеччина, Саудівська Аравія, Аргентина, Австралія, Бразилія, Китай, Південна Корея, США, Франція, Індія, Індонезія, Італія, Мексика, Великобританія, Росія, Туреччина, Європейський Союз - зібралися 15 листопада 2008 р. у Вашингтоні у зв'язку з останніми подіями у світовій економіці, яка зараз опинилася на краю прірви всесвітньої економічної кризи.

У зв'язку із самітом група «Всесвітні Профспілки» запропонувала «Вашингтонську Декларацію». В ній міститься заклик до керівників усіх країн світу вжити заходів з метою:
- ініціювати загальний план стабілізації глобальних ринків капіталу;
- гарантувати, що подібна фінансова криза ніколи більше не повториться;
- започаткувати нову структуру економічного управління світовою економікою;
- боротися із зростанням нерівності у розподілі доходів, яка стала причиною кризи.

Зверніть увагу на параграфи 12 і 17 «Вашингтонської Декларації» Всесвітніх Профспілок:
(12) «Крім інфраструктури, зараз також час інвестувати в людей - в їх освіту і здоров'я, в опіку наймолодших і людей похилого віку. Необхідно підготувати 18 мільйонів нових вчителів тільки того, щоб досягти мети про якісну освіту для всіх дітей молодшого шкільного віку до 2015 року. Ще мільйони вчителів і викладачів необхідні для професійної освіти і навчання для зміцнення реальної економіки і перекваліфікації робочих, оскільки економічні системи будуть реструктуризовані».
(17) «Новий підхід щодо фінансової відповідальності зі сплати податків має супроводжувати нову всесвітню угоду. Найбільшою помилкою в ситуації, що нині склалася, було б подальше урізання бюджету громадського сектору. Необхідно поновити курс на якісне громадське обслуговування, що фінансується за державні кошти. Переосмислення зобов'язань приватного і громадського секторів повинно включати відповідне фінансування громадського сектору через справедливе оподаткування та нові зобов'язання щодо ефективності і етичної цінності якісного громадського обслуговування, в якому організації, що представляють трудящих, здатні відігравати ключову роль».

Пропонуємо направити вашим урядам «Вашингтонську Декларацію» Всесвітніх Профспілок, підкресливши в своєму зверненні важливість цього послання.
Інтернаціонал Освіти, тісно співпрацюючи з багатьма міжнародними профспілковими організаціями, використовує цю співпрацю для захисту державної освіти.

ІО передав «Вашингтонську Декларацію» Всесвітніх Профспілок до Організації Економічної Співпраці і розвитку ( ОСДЕ ), Генеральної Ради Міжнародної Конфедерації Профспілок у Брюсселі, а також до Всесвітнього Банку і Міжнародного Валютного Фонду і будемо представляти його у Давосі під час Всесвітнього економічного Форуму у січні 2009 року.

Інтернаціонал Освіти робить все можливе не тільки для збереження державного фінансування, але також переконує уряди практично всіх країн світу в тому, що інвестування в освіту входять до перелік заходів, які сприяють подоланню світової фінансової і економічної кризи. Це питання буде пріоритетним під час засідання Виконавчого Бюро Інтернаціоналу Освіти в березні 2009 року.

Інтернаціонал Освіти звертається до членських організацій з проханням надавати 10 інформацію про наслідки кризи у своїх країнах. Ми просимо членські організації підтримати стратегію та дії Інтернаціоналу Освіти під часу економічної кризи.
Зокрема, в Декларації Всесвітніх Профспілок відзначається: «Як свідчить історія, кризи подібного масштабу призводять до соціальної та політичної нестабільності з непередбачуваними та часто трагічними наслідками».

Отже настав час відповісти на всесвітню економічну кризу всесвітніми діями профспілок.

2009 рік буде дуже важким для кожного, а не тільки для працівників освіти проте він продемонструє силу і рішучість профспілкового руху, який зробить все можливе для подолання кризи та створення більш якісної системи освіти в усіх країнах світу.

Генеральний Секретар Інтернаціоналу Освіти Фред Ван Левен

Схожі публікації


Догори