МОП: до 2019 року кількість безробітних у світі зросте

МОП: до 2019 року кількість безробітних у світі зростеДо 2019 року кількість безробітних у світі зросте до 212 млн осіб з нинішніх 201 млн. Такий прогноз міститься доповіді Міжнародної організації праці (МОП) «Глобальна зайнятість і соціальна перспектива: тенденції 2015 року», опублікованій в Женеві.

Зростання безробіття в найближчі роки, як зазначають автори дослідження, обумовлене поєднанням декількох факторів у світовій економіці: сповільнення зростання, збільшення нерівності в доходах і зростаючої нестабільності.

«Більше ніж 61 млн робочих місць було втрачено з початку кризи в 2008 році, і, за нашим прогнозом, безробіття продовжить зростати до кінця десятиліття», – заявив, представляючи доповідь, генеральний директор Міжнародного бюро праці Гай Райдер. «Криза зайнятості далеко не завершена», – констатував він.

Експерти особливо стурбовані ситуацією в Південній Азії та Африці на південь від Сахари, на які припадає три чверті «нетривких» (ненадійних) робочих місць. В арабських країнах і деяких державах Латинської Америки прогнози за останній час також погіршилися.

У МОП вважають, що ціни на нафту, які так різко знизилися, можуть сприяти зростанню зайнятості в багатьох «передових економіках і декількох азіатських країнах». У той же час постраждає ринок праці в нафтовидобувних і газодобувних державах Латинської Америки, Африки і «арабського регіону».

Криза найбільше «вдарила» по молоді у віці 15-24 років. Рівень безробіття в цій віковій категорії наблизився у 2014 році до 13%, і на найближчі роки очікується подальше зростання. Разом з тим, літні працівники долають кризу, що почалася 2008 році, «відносно добре».

МОП прогнозує збільшення нерівності в доходах. Зараз 10% найбільш заможних людей отримують від 30 до 40% всіх доходів, тоді як 10% найбідніших – від 2 до 7%.


Експерти підкреслюють, що існуючі тенденції, підірвали віру в уряди і підвищили ризик соціальних заворушень. Ця проблема набуває особливо гострого характеру в країнах і регіонах, де рівень безробіття серед молоді високий або швидко збільшується.

Такі тенденції також вселяють тривогу, проте можна поліпшити загальну економічну картину, якщо енергійно приступити до вирішення таких проблем, як слабкий попит, стагнація в єврозоні, невизначені перспективи для виробничих інвестицій, особливо на невеликих підприємствах, а також зростаюча нерівність, зазначив Гай Райдер.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори