Глава Міжнародної організації праці закликав інвестувати у молодь

Глава Міжнародної організації праці закликав інвестувати у молодьМіжнародна організація праці днями оприлюднила доповідь «Глобальні тенденції зайнятості – 2013», в якій йдеться зокрема про глобальні тенденції працевлаштування молоді у 2012 році.

Генеральний директор МОП Гай Райдер закликав послабити заходи жорсткої економії і більше інвестувати у процес відновлення робочих місць, оскільки криза молодіжної зайнятості несе загрозу самій соціальній структурі суспільства. Райдер підкреслив, що заходи з просування молодіжної зайнятості варто відокремити від політики жорсткої економії і збільшити інвестиції на молодіжні цільові програми.

Як повідомляє прес-центр МОП, Генеральний директор Міжнародної організації праці, виступаючи з доповіддю перед представниками урядів, профспілок та роботодавців на нещодавній конференції, що відбулася у Будапешті, зазначив: «Інвестування у молодь обійдеться набагато дешевше, ніж наступні виплати допомоги з безробіття, втрати у зв'язку з антигромадською поведінкою і все більшим відстороненням молоді від ринку праці. Бо чим вище обсяг таких інвестицій, тим нижчий рівень безробіття серед молоді».

Райдер вказав, що глобальна криза торкнулася найбільшою мірою саме молодь. У всьому світі близько 75 мільйонів молодих людей у віці від 15 до 24 років є безробітними.

В Європі їх число досягло 5,5 млн., тобто молодіжне безробіття становить 22 %, що удвічі вище, ніж частка безробітних серед дорослих. Близько 30 % безробітної молоді Європи – це група довго безробітних. 14 млн. молодих людей, а це більше, ніж 14 % європейської молоді у віці від 15 до 29 років, не навчаються, не працюють і не проходять професійної підготовки, це так звані «NEETs» (neither in education, employment or training). За останні два роки чисельність цієї групи зросла майже удвічі.

«Ми не можемо і не повинні дозволяти такому відбуватися на наших очах, – сказав Райдер. – Настав час діяти, негайно і цілеспрямовано». Програми учнівства та інші програми професійної підготовки, державні заходи стимулювання для роботодавців, які наймають молодих працівників, розвиток підприємництва, соціальних підприємств та кооперативів, а також державні програми зайнятості – все це може стати частиною вирішення проблеми.

Однак, для подолання ситуації окремих дій недостатньо. Цілеспрямовані заходи, наприклад, забезпечення гарантій зайнятості для молоді, дають значно більший ефект.

Райдер підкреслив, що такі комплекси заходів цілком «підйомні» у плані витрат, а от коли довгострокове безробіття буде і надалі зростати, а молодіжні угрупування все більше віддалятися від суспільства, за це доведеться заплатити значно вищу ціну.

Генеральний директор схвалив пакет заходів у галузі молодіжної зайнятості, запропонований Європейською комісією у грудні 2012 року у Брюсселі.
Райдер заявив, що МОП буде підтримувати й у повній мірі співпрацювати з Європейською комісією у справі реалізації заходів з просування молодіжної зайнятості на рівні Євросоюзу і в оцінці ефективності цих дій. Він також підкреслив важливість двосторонніх переговорів між європейськими організаціями роботодавців та профспілками щодо розробки рамкового плану дій у галузі молодіжної зайнятості.
«Не використовуючи свої навички, люди втрачають їх. Якщо найближчим часом на ринку праці не відбудеться пожвавлення, деякі люди можуть стати не лише безробітними, але й непрацездатними», зазначив Райдер.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

(використано матеріалами сайтів ООН в Україні та UN NEWS centre


Глава Міжнародної організації праці закликав інвестувати у молодь

Схожі публікації


Догори