Профспілки Європи проведуть загальну акцію протесту проти жорсткої економії

Профспілки Європи проведуть загальну акцію протесту проти жорсткої економіїКонфедерація європейських профспілок (ETUC) оголосила про проведення 13-14 березня загальноєвропейського «Дня дій» проти політики жорсткої економії і на підтримку забезпечення зайнятості серед молоді.

Акція проходитиме 14-15 березня у Брюсселі напередодні зустрічі лідерів країн Євросоюзу. «14 березня ми будемо в Брюсселі, щоб привернути увагу учасників саміту до наших вимог», – сказав працівник агентства Конфедерації європейських профспілок.

ETUC, яка об’єднує 85 профспілок з 36 країн Європи, рішуче виступає проти заходів жорсткої економії, запроваджуваних у низці країн ЄС у зв’язку зі складною економічною ситуацією.

За словами генсека конфедерації Бернадетт Сегол, вони «занурюють Європу в економічний спад і руйнують європейську соціальну модель».

Бельгійські профспілки, зі свого боку, нещодавно організували у Брюсселі власну акцію проти політики жорсткої економії і, зокрема, заморожування зарплат урядом Бельгії.

На марш проти антикризових заходів бельгійського уряду зібралися, за даними профспілок майже 40 000 осіб. Згідно з даними поліції, у марші брало участь 30 000 осіб.

Учасники маршу протестували проти антикризових заходів, які можуть призвести до зниження купівельної спроможності і заморожування зарплат.

Приводом для акцій стало скорочення витрат бюджету на 1,3 мільярда євро, на яке Бельгія пішла за рекомендацією Єврокомісії. Крім цього, в країні заплановано підвищення пенсійного віку, завдяки чому уряд розраховує заощадити 11 мільярдів євро.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори