14 листопада – загальний страйк в Іспанії

14 листопада – загальний страйк в ІспаніїЗагальна спілка трудящих Іспанії і профспілкове об'єднання Робочі комісії прийняли рішення про проведення 14 листопада загальнонаціонального страйку, – про що йдеться в спільній заяві провідних профспілок країни.

Рішення щодо страйку було прийнято одноголосно. Як очікується, до страйку проти економічної політики уряду приєднаються понад 150 громадських організацій країни.

«Ми сподіваємося, що другий у цьому році загальний страйк трудящих Іспанії змусить владу звернути увагу на невдоволення народу, який не хоче, щоб за його рахунок вирішувалися питання бюджетної економії», – заявив один з лідерів профспілки трудящих Іспанії Фернандо Лескано.
За його словами, це рішення іспанських профспілок є також «висловленням солідарності з європейськими товаришами».

Підтримка європейських колег
Раніше Європейська конфедерація профспілок, яка об'єднує 85 профспілок з 36 країн Європи, заявила, що 14 листопада пройде загальноєвропейський День дій проти політики жорсткої економії в країнах Євросоюзу. У рамках Дня дій в різних країнах ЄС, у тому числі в Греції та Португалії, пройдуть демонстрації та страйки.

Перший загальний страйк в Іспанії відбувся 29 березня поточного року. Тоді на вулиці і площі іспанських міст вийшли сотні тисяч іспанців на знак протесту проти трудової реформи.

Безробіття як фактор
Рівень безробіття в Іспанії перевищив 25%– вперше в сучасній історії країни, заявила в п'ятницю влада Іспанії.

У третьому кварталі цього року десятки тисяч людей втратили роботу. У цей же період уряд Маріано Рахоя збільшив податки, скоротив фінансування соціальних програм.

Нинішній рівень безробіття вперше за всі роки, що минули після смерті генерала Франсиско Франко у 1975 році, перейшов рубіж у 25%.

Згідно з даними Національного статистичного відомства, серед молоді у віці від 16 до 24 років рівень безробіття перевищує 52%, що лише на один відсоток нижче, ніж у попередньому кварталі.


Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори