Іспанські студенти провели мітинги проти реформи освіти

Іспанські студенти провели мітинги проти реформи освітиУ 40 містах Іспанії пройшли студентські мітинги проти реформи системи вищої освіти. У деяких, у тому числі в Мадриді, вони закінчилися провокаціями.

Тисячі студентів вийшли на вулиці різних міст країни, щоб висловити свій протест проти реформи освіти, указ про яку був підписаний в кінці січня урядом Маріано Рахоя.

Згідно з планами влади, існуючу схему 4 + 1 (тобто, чотири роки обов'язкової професійної освіти плюс один рік магістратури) університети зможуть замінити системою 3 + 2. На думку студентів, це значно вплине на сімейний бюджет, адже навчання на отримання звання магістра є значно дорожчим за базову вищу освіту.

25-26 лютого 2015 року у країні відбувся загальнонаціональний студентський страйк, організатором якого виступила Профспілка студентів.
Генеральний секретар Профспілки Ана Гарсія запевняє, що їм «вдалося ще раз залишити порожніми аудиторії» – у страйку, за її словами, взяли участь 90% студентів.

«Ми паралізували освіту у всій країні. Але ми не ставимо завданням зупинятися, ми продовжимо боротися, поки не досягнемо нашої мети. Якщо міністр освіти Хосе Ігнасіо Верт не скаже, що він відкликає указ про проведення університетської реформи, ми знову вийдемо на вулиці і мобілізуємо молодь», – заявила Гарсія.

«Ми повернемося до тих демонстрацій, які проходили в 1970-і роки, щоб захистити право на освіту дітей робітничого класу. Нехай Маріано Рахой пояснить, який студент може заплатити 8 тисяч євро за отримання магістерського ступеня», – заявив секретар партії «Об'єднаних лівих» Альберто Гарсон. «Об'єднані ліві» стали єдиною партією, яка приєдналася до студентських протестів.

За даними Студентської профспілки, у мітингу в Мадриді взяли участь приблизно 40 000 осіб, хоча більшість ЗМІ надають цифру в три тисячі.

У Барселоні також пройшли масові акції протесту студентів, у яких, за інформацією організаторів, взяли участь майже 40 тисяч осіб.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори