30 тисяч вчителів Ірландії взяли участь у страйку з приводу реформи системи освіти

30 тисяч вчителів Ірландії взяли участь у страйку з приводу реформи системи освітиМайже 30 тисяч вчителів взяли участь у страйку, що був організований на знак протесту проти реформи системи освіти в Ірландії. Акція протесту торкнулася понад 350 тисяч учнів шкіл.

Середня освіта в Ірландії є двоступеневою; реформи стосуються першого ступеня – початкової освіти (Junior Cycle), тривалість якого становить 3 роки, в основному, для учнів віком від 12 до 16 років. Члени Асоціації вчителів Ірландії та Профспілки вчителів Ірландії виступають проти планів, які передбачають допуск вчителів лише до 40% екзаменаційних робіт своїх учнів на цьому рівні.

На думку педагогів, це зашкодить відносинам з учнями. Уряд закликає вчителів переглянути пропозиції, стверджуючи, що реформа абсолютно необхідна для того, щоб поліпшити якість освіти і відійти від механічного навчання.

Це вже другий страйк з цього приводу, перший відбувся 2 грудня минулого року. Переговори між сторонами конфлікту виявилися неефективними.

Національна батьківська рада стверджує, що цей страйк є нечесним по відношенню до учнів, і особливо для тих учнів, які готуються до усного та письмового іспиту.

Виступаючи в програмі RTÉ's Morning Ireland президент Національної батьківської ради Дон Майерс заявив, що страйк стане ударом для учнів, так як вони готуються до державних іспитів. Майерс підкреслив, що батьки також хочуть взяти участь у переговорах, що стосуються реформи системи освіти. Тому він і задає логічне запитання про те, чому ці переговори повинні проводитися тільки між міністерством освіти і вчителями за закритими дверима.

Він також додав, що навіть роль спостерігачів для батьків уже могла б мати велике значення. Дон підкреслив, що він особисто не заперечує проти того, щоб вчителі оцінювали 40% іспитів своїх учнів, оскільки це невелика кількість від загального числа іспитів, і з деяких предметів це вже було зроблено.


Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори