Страйки вчителів у Греції продовжуються

Страйки вчителів у Греції продовжуютьсяНовий 48-годинний страйк проводять 23-24 вересня вчителі середніх шкіл Греції, які страйкували весь минулий тиждень на знак протесту проти переведення частини викладачів у робочий резерв з перспективою звільнення через 8 місяців.

25 вересня керівництво профспілки OLME (Грецька федерація вчителів державних середніх шкіл) проведе нове засідання, щоб прийняти рішення про подальші дії. У страйку минулого тижня взяли участь близько 90% працівників шкіл, що, за словами профспілкових активістів, стало безпрецедентним за останні 20 років.

Адміністративні працівники ліцеїв і університетів також розпочали у понеділок новий п'ятиденний страйк, протестуючи проти переведення на вимогу «трійки» міжнародних кредиторів (Єврокомісія, ЄЦБ, МВФ) частини персоналу навчальних закладів у так званий робочий резерв.

У рамках реформ, що проводяться на вимогу Євросоюзу і МВФ в обмін на кредити, грецький уряд до кінця вересня має намір відправити в трудовий резерв 12,5 тис. співробітників. Кілька тисяч держслужбовців, у тому числі багато вчителів, вже були переведені в даний режим у липні. До кінця року планується усунути від посад і відправити в резерв ще 12,5 тис. осіб, причому близько 4 тисячі з них - звільнити остаточно.

Держслужбовці, переведені в резерв, зобов'язані погодитися на нове місце роботи в тих службах держсектору, де є вакансії, або через кілька місяців вони стануть безробітними.

Драматична ситуація в державних школах впливає на якість освіти

В секторі державної освіти в Греції склалася драматична ситуація:

• в порівнянні червнем в середній освіті кількість вчителів у середніх школах скоротилася на 16 тисяч, або на 20 відсотків;

• понад 100 професійних шкіл закрито;

• 2500 викладачів професійної освіти тимчасово відсторонили від посади, вони перебувають в одному кроці від звільнення;

• у 2009 році відбулося 33-відсоткове скорочення видатків на освіту, всього до 2016 року планується скорочення ще на 47%;

• 5 тисяч учителів примусово переводять в початкові школи та на адміністративну роботу;

• уряд ухвалив новий закон про освіту без обговорення з профспілками, який вводить жорстку екзаменаційну систему в усіх класах старшої середньої школи, що змушує студентів брати приватні уроки поза школою і призводить до того, що частина дітей передчасно покидають школу.

Підтримка Інтернаціоналу Освіти

19-20 вересня директор Європейського комітету профспілок освіти Мартін Рьомер перебував в Афінах, підтримуючи грецьких колег.

Напередодні, 18 вересня Європейський комітет профспілок освіти виступив із заявою «Грецька система освіти на межі краху». У ній комітет висловив серйозне занепокоєння з приводу драматичних подій в Греції.

ЄКПО закликав уряд Греції до соціального діалогу у сфері освіти. «Сьогодні нормативні акти приймаються без належних консультацій з соціальними партнерами. Цей жорсткий і авторитарний підхід не може продовжуватися».

ЄКПО протестує проти хвилі приватизації у сфері професійної освіти в Греції, і нагадує грецькому уряду, що безкоштовна, високоякісна, доступна для всіх державна освіта є найбільш ефективним шляхом до процвітаючого суспільства.

Інтернаціонал Освіти закликає усі свої членські організації проявити солідарність з грецькими педагогами.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори