В Іспанії страйкують 90% університетів і 75% шкіл проти скорочення фінансування

В Іспанії страйкують 90% університетів і 75% шкіл проти скорочення фінансуванняІспанським професійним об’єднанням вперше вдалося добитися участі в страйку працівників усіх освітніх закладів країни — від дитячих садків до університетів.

Загальний страйк вчителів, студентів і школярів охопила в Іспанії більше 90% університетів і 75% початкових і середніх освітніх установ. Такі дані оприлюднили сьогодні іспанські профспілки.

Страйк проводиться на знак протесту проти скорочення урядом більш ніж на 20% асигнувань на потреби освіти, що призведе до збільшення числа учнів у класах, звільнення десятків тисяч вчителів, підвищення плати за навчання в державних університетах.

Професійним об`єднанням вперше вдалося добитися участі у страйку працівників усіх освітніх закладів країни — від дитячих садків до університетів. «Ми дуже задоволені масовою підтримкою страйку», — заявив генеральний секретар федерації працівників освіти профспілкового об`єднання ”Робочі комісії” Хосе Кампос.

Тим часом, за даними Міністерства освіти, культури і спорту, у страйку взяли участь лише 19,41% працівників середньої та вищої школи, а в ряді автономних областей, наприклад, в Галісії, на Канарських островах — тільки 4%.

У низці регіонів страйк супроводжувалася стихійними акціями протесту. Так, наприклад, в Барселоні студенти Автономного університету блокували дороги, що ведуть в університетське містечко. У цьому ж місті учні на 20 хвилин перекрили магістральне шосе А-7. У Сантандері школярі зайняли центральну площу міста і провели мітинг протесту.

За матеріалами газети Дзеркало тижня
0
23 травня 2012
2 984

Схожі публікації


Догори