Профспілки Ірландії проводять акції протесту з вимогою анулювати боргові зобов’язання

Профспілки Ірландії проводять акції протесту з вимогою анулювати боргові зобов’язанняЧленські організації Інтернаціоналу Освіти в Ірландії днями, 9 лютого, взяли участь в акціях протесту, організованих Ірландським конгресом профспілок.

Учасники протестів вимагали анулювання заборгованості Ірландії перед міжнародними банками в розмірі 64 млрд євро. Акції пройшли одночасно в Дубліні, Корку, Голвеї, Лімерику, Уотерфорді і Слайго.

Криза коштувала кожному жителю Ірландії 9000 євро

За даними Євростату, Ірландія заплатила за банківську кризу більше, ніж будь-яка інша країна ЄС. Банківська криза коштувала кожному жителю Ірландії майже 9 тисяч євро, тоді як в середньому по ЄС – 191 євро на людину.

Генеральний секретар Ірландського конгресу профспілок Девід Бегг стверджує, що сьогоднішня заборгованість загрожує благополуччю майбутніх поколінь.

«Країна зіштовхнеться з дуже серйозними наслідками, якщо ця заборгованість не буде анульовано. А майбутні покоління будуть платити високу ціну, якщо не буде досягнуто домовленостей на європейському рівні», – заявив він.

«Дуже важко уявити, що країна з 1,8-мільйонною робочою силою змушена виплачувати борги на суму 64 млрд євро, і що Ірландії «виставлено» найбільший «кризовий» рахунок у єврозоні, навіть, більший, ніж Німеччині, Великобританії чи Іспанії.

Тому Девід Бегг закликав людей з усіх верств суспільства взяти участь в акціях протесту: «Це проблема, яка відсуває на другий план усі інші проблеми. На цьому етапі для ірландського суспільства не існує більш важливого питання».

Під час мітингів відбулися виступи комедійних акторів, музичні та дитячі заходи, покликані розважити учасників мітингів та перетворити їх на акції для усієї сім’ї.

«Ми закликаємо сім’ї брати участь, тому що в кінцевому рахунку мова йде про несправедливий борг, який перейде до наших дітей і онуків», – заявив помічник генсека конгресу Саллі Анна Кінаган.

Учителі приєдналися до протестів

Профспілка вчителів Ірландії, Ірландська національна організація вчителів і Асоціація вчителів середніх шкіл приєдналися до акцій протесту. Вони, зокрема, заявили, що Ірландія вже заплатила високу ціну за безрозсудні дії банків єврозони.

Як і в багатьох інших країнах, фінансова криза в Ірландії, в цей час використовується як привід для проведення значних «реформ» в освіті. Серед них – додатковий навчальний та позанавчальний час, ініціативи у сфері звітності та оцінювання, реформа відпусток через хворобу, реформи та інновації навчальних програм.

Із загального обсягу скорочень у державному секторі в розмірі 1 млрд євро, 350 млн євро – економиться на освіті. Це відбувається за допомогою різних заходів, у тому числі й за рахунок додаткового робочого часу і корегування надбавок чи понаднормової оплати, зарплат та пенсій, а також заміщення вчителів.

У зв’язку з цим профспілки освіти, зокрема, засудили несправедливе ставлення до молодих вчителів. Після низки скорочень оплати праці новим вчителям, рядовий вчитель, який вперше вийшов на роботу у вересні 2012 року, отримує на 20% менше, ніж той, хто розпочав працювати у 2010 році.

Солідарність Інтернаціоналу Освіти

Інтернаціонал Освіти солідарний зі своїми ірландськими членськими організаціями і вважає, що прості люди, працівники і профспілки не спричинили глобальної фінансової кризи, тому й не повинні платити за неї.

Інтернаціонал Освіти також стверджує, що відповідальність за кризу лежить на жадібності фінансового сектора і потуранні цієї жадібності урядами, які спричинили поступову дерегуляцію.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори