Профспілки Ірландії розійшлися у поглядах щодо скорочення фінансування освіти

Профспілки Ірландії розійшлися у поглядах щодо скорочення фінансування освітиНаприкінці вересня в Ірландії відбулося голосування членів трьох профспілок працівників освіти щодо угоди про забезпечення стабільності у громадському секторі на 2013-2016 роки, так званого «дорожнього плану Гаддінгтона».

Угода запропонована Комісією з трудових відносин у рамках програми скорочення дефіциту державного бюджету. Комісія представила сторонам початкові пропозиції у лютому 2013 року. Вони були відхилені профспілками. У результаті консультацій із соціальними партнерами у травні 2013 року були розроблені нові пропозиції, які й сформували «дорожній план Гаддінгтона».

Угодою передбачена ціла низка скорочень фінансування в усіх бюджетних сферах. Що стосується освіти та питань оплати праці, Угода передбачає:

– зарплати менше 65 тисяч євро в рік не будуть скорочені,
– зарплати від 65 до 80 тисяч євро будуть скорочені на 5.5%,
– зарплати від 80 до 150 тисяч євро будуть скорочені на 8%;
– зарплати від 150 до 185 тисяч євро будуть скорочені на 9%;
– зарплати понад 185 тисяч євро будуть скорочені на 10%,
– підвищення зарплат будуть відкладені або заморожені на різні терміни в залежності від розміру зарплат – від 3 місяців (менше 65 тисяч) до 3 років (понад 100 тисяч),
– відмінена надбавка 1700 євро в рік за заміни.

У питаннях робочого часу норма в 22 навчальних години на тиждень залишиться, але обов’язковими для всіх вчителів стануть заміни – максимум 43 години в рік, не більше 3 годин на тиждень, які не будуть оплачуватися.

Профспілка вчителів Ірландії, членами якої є 15 тисяч працівників середньої та вищої освіти, більшістю в 54% проти 46% підтримала дану Угоду. У голосуванні взяло участь 65% членів профспілки.

Генеральний секретар профспілки Джон МакГабхан заявив, що підтримуючи дану угоду, члени Профспілки вчителів Ірландії досить неохоче прийняли прагматичне рішення, вибравши менше з двох зол. За його словами, альтернативою були б «несправедливі і дискримінаційні» надзвичайні фінансові заходи в державних інтересах, які б дозволили Уряду ще більше скоротити зарплати і пенсії у порівнянні з дорожнім планом Гаддінгтона.

Президент профспілки Жерар Краувел зазначив, що довіра вчителів та викладачів до уряду серйозно підірвана і попередив, що серед них зростає розчарування і невдоволення. Він підкреслив, що прийняття профспілкою плану Гаддінгтона не означає схвалення політики економії, яку проводить уряд.

Підтримала угоду і Федерація викладачів університетів Ірландії, яка представляє 3 тисячі викладачів вузів.

Єдиною профспілкою освітян, яка проголосувала проти дорожнього плану Гаддінгтона стала Асоціація вчителів середньої школи, що об’єднує 17 тисяч членів. Її члени відхилили угоду більшістю в 63% проти 37%. Керівний орган профспілки має незабаром вирішити, якими будуть подальші дії профспілки.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори