Педагоги Литви розпочинають безстроковий страйк

Педагоги Литви розпочинають безстроковий страйкНа прес-конференції, що відбулася 1 грудня за участю керівників Литовської профспілки працівників освіти, Литовського профцентру «Солідарність» та Литовської федерації праці, було оголошено про проведення 3 грудня о 12 годині мітингу біля будинку Уряду Литви і про початок 2 грудня безстрокового національного страйку вчителів.

Як заявив голова Литовської профспілки працівників освіти Андрюс Навіцкас, вчителі страйкуватимуть в 120 навчальних закладах в більшості муніципалітетах країни. У деяких навчальних закладах страйк буде масовим і занять не буде. За словами Навіцкаса, страйкувати збирається 5-6 тисяч педагогів.

Тривалість страйку залежатиме від рішень Уряду. Навіцкас зазначив: «Це безстроковий страйк. Ми хотіли і сподівалися, що, можливо, влада зрозуміє, і не доведеться починати страйк, але оскільки ми побачили, що міністр абсолютно некомпетентний і не прийняв жодних рішень – страйк розпочнеться. Нам би хотілося, щоб він був якомога коротшим, але судячи з того, як поводиться влада, страйк може тривати до двох тижнів».

Учасники страйку вимагають збільшити кошик учня, скоротити число учнів у класах, покращити соціальні гарантії педагогів.

За словами Навіцкаса, вимоги вчителів підтримали батьки учнів і Асоціація директорів шкіл.

Голова профцентру «Солідарність» Крістіна Крупавічене заявила, що пройшло вже сім років, як була підписана Національна угода з метою пом’якшення наслідків кризи, але люди все ще не відчули зростання доходів. Бізнес купляє нерухомість, інвестує закордоном, але не вкладає кошти в працівників, умови їх праці та зарплату. Крупавічене наголосила, що профспілки вимагають реального соціального діалогу з урядом, укладання нової національної угоди щодо відновлення доходів працівників.

«Люди обурені рішенням Конституційного суду, згідно з яким оплата праці працівників деяких галузей була відновлена, а інших – ні» - додала голова «Солідарності».

Голова Литовської федерації праці Сваюнас Андріуліс підкреслив, що політики та Уряд не мають бажання вести переговори з профспілками щодо оплати праці та інших стимулів для відновлення економіки.

На думку голови Литовської профспілки працівників освіти Андрюса Навіцкаса, якщо ситуація не зміниться в наступному році може відбутися загальний страйк в усіх галузях.

У свою чергу, Прем'єр-міністр Литви Альгірдас Буткявічюс у відповідь на страйк вчителів заявив, що стосовно працівників системи освіти, які оголосили страйк, застосовуватимуться правові заходи. Він також зазначив, що оголошений страйк «не робить честі працівникам системи освіти». Глава уряду підкреслив, що незважаючи на скорочення числа школярів, кошти на освіту не урізаються.

Як і було оголошено на прес-конференції, 3 грудня у Вільнюсі відбувся мітинг за участю представників Литовської профспілки працівників освіти, Литовського профцентру «Солідарність» та Литовської федерації праці. У ньому взяли участь члени профспілок з Вільнюса, Каунаса, Клайпеди, Шяуляю, Дружкінінкаю та інших міст. Основні вимоги учасників мітингу стосувалися низького рівня зарплат, зростаючої нерівності між багатими та бідними, невирішення проблем освітян, ігнорування профспілок.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори